Mac’ler ile birlikte Windows PC’lerde değişecek!

  • admin
  • 1 year ago
  • 0

Yıllardır Intel işlemcili Mac’ler ile kullanıcıların karşısına çıkan Apple’ın WWDC 2020 etkinliğinde ARM işlemcili Mac’lerin müjdesini vermesi sektörde bomba tesiri yarattı. iPhone ve iPad modellerinde kullandığı işlemcilerin üst düzey performansını ve ele geçirdiği tecrübeleri Mac’lere aktaracak var olan Apple’ın bu kararı almasında Intel’in beklentileri karşılayamamasının hatri sayilir büyüklükte hissesi var.

Apple’ın Daha önceki Mac geliştirme başkanı Jean-Louis Gassée, Apple’ın ARM işlemcilere geçme kararının üst düzey Windows PC’lerde aynı kararın alınmasını kaçınılmaz vaziyete getireceğini savunuyor. Yani, Windows makineler amaciyla ARM işlemciler yolda!

Mac’ler ARM işlemcili Windows PC’lerin öncüsü olacak!

Gassée, 1990 seneninde Apple’dan ayrıldı, ama Mac’in geleceğinde nihayet derece tesirli tek oyun oynadı. Apple A12Z’nin performansı, Macbook Pro ile aynı ve Hem de dahada çok diyen Gassée, iPad Pro’nun 18W şarj cihazını belirterek ARM işlemcilere geçişin Mac yeni sezon modelleri amaciyla performanstan ödün vermeyen ama çok dahada düşük TDP değerine sahip var olan işlemciler mananına geldiğini belirtiyor.

Donanım sektörü Apple’ın ARM işlemciler ile çıtayı üst noktalara taşıyacağına kati gözüyle bakıyor. Bu kapsamda Intel ve Microsoft’un önünde iki seçenek kalıyor. Çok çok performans ihtiyacını ARM işlemcili Mac yeni sezon modelleri karşılayacak veyahut ARM işlemcili Windows makinalar yaygınlaşacak.

İlk ihtimalin onay edilemez seviyede olduğunu belirten Gassée, Intel’in ARM ile tekrar masaya oturacağını savunuyor. Başka bir deyişle ARM işlemcili Mac modellerinin satışa sunulması ile donanım sektörünü çok etkin devinim eden günler bekliyor.

ARM işlemcili Macbookarm işlemcili windowsmacmacbookwindows

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir