Merakla beklenen Poco X3 Pro ‘resmen’ geliyor

  • 8 Months ago
  • 0

Geçtiğimiz sene Çinli teknoloji şirketi Xiaomi ile yollarını ayırdıktan ardindan bağımsız tek akıllı telefon üreticisi olarak hayatına süre gelen Poco, geçtiğimiz sene Eylül ayında tanıtılan Poco X3 NFC‘nin Pro versiyonunun geleceğini resmen açıkladı. Bilinen Poco X3 NFC net tek fiyat-performans akıllı telefonu olarak kullanıcılardan tam not almayı başarmıştı. Poco X3 Pro nitelikleri Daha telefonun çıkış tarihi belli olmasa da bu sebeple çok heyecan ediliyor.

Poco X3 Pro sürüm numarası aldı

Yeni veriler Poco şirketinin tek müddettir tertemiz Poco X3 NFC’nin Pro versiyonu üzerinde çalıştığını belirtiyordu. bütün bu gelişmelerin üstüne FCC (Federal Communications Commission) tarafından M2102J20SG sürüm numarasıyla resmen onaylanan tertemiz akıllı telefonun adinin ise Poco X3 Pro olacağı belirtildi.  

Güvenilir sızıntılarıyla ön plana çıkan Mukul Sharma, geçtiğimiz günlerde Poco X3 Pro ile alakalı FCC’den bulmuş olduğu tek vesikayı paylaşarak akıllı telefonun Bir takım özelliklerini alana çıkardı. Gelin hep birlikte Poco X3 Pro’nun şimdiye civarindan alana çıkan özelliklerine tek göz atalım.

Poco X3 Pro nitelikleri ne olacak?

Bilindiği üzere nihayet vakitlerde piyasaya sürülen çoğu akıllı telefonun 5G bağlantı desteği ile geldiğini görüyoruz. Ancak Poco X3 Pro modeli ile alakalı alana çıkan bilgiler, akıllı telefonun LTE bant desteğine sahip olduğundan dolayı 4G bağlantı desteği ile geleceği istikametinde oldu. Yayınlanan belgeye göz atacak olursak; Poco X3 Pro modeli NFC, çift bant Wi-Fi ve Bluetooth benzeri bağlantı nitelikleri ile gelecek.

poco x3 nfc

Poco X3 Pro, kutudan çıkar çıkmaz Android 11 tabanlı MIUI 12 arayüzünü çalıştıracak. Ayrı olarak akıllı telefonun selefinde kullanılan IPS ekran adina Poco X3 Pro modelinde AMOLED tek ekran kullanılacak. Bilinen Poco X3 NFC modelinde Snapdragon 732G yonga seti kullanılmıştı. bu yüzden almış olduğumuz bilgiler, Poco X3 Pro modelinde Snapdragon 800 serisi işlemci kullanılacağını alana koydu.

Poco X3 Pro ile alakalı Daha bütün veriler alana çıkmadı. Geçtiğimiz günlerde FCC’de alana çıkan akıllı telefon, onaylandığı amaciyla tek sonraki aylarda tanıtılacak. Tıpkı Poco X3 NFC modeli benzeri fiyat-performans ürünü olması beklenen akıllı telefon ile alakalı alana çıkacak detayları sizlerle paylaşmaya ayni ritimde devam edeceğiz.

Poco X3 NFC modelinin Türkiye’de tek hayli alaka gördüğü düşünülürse, X3 Pro modelinin de Türkiye’de satılması beklenebilir.

Yorumlarınızda Poco X3 Pro’dan beklentilerinizi ve Poco X3 NFC ile alakalı görüşlerinizi yazabilirsiniz.

POCO X3 NFCpoco x3 proxiaomiXiaomi PocoXiaomi POCO X3 NFCxiaomi poco x3 pro

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir