Messenger Kids Türkiye’de! Çocuklara özel mesajlaşma

  • admin
  • 1 year ago
  • 0

Globalde kullanılan Messenger Kids Türkiye pazarına da giriş yaptı. Facebook’un çocuklara hususi mesajlaşma uygulaması artık hemide Google Play Store ayni vakitte da App Store üzerinden indirilebiliyor. Facebook Messenger Kids nitelikleri ile neler sunuyor?

Facebook Messenger Kids ülkemiz amaciyla geldi!

İlk sefer 2017 seneninde hizmete başlayan Messenger Kids, aslında Facebook’un çevrimiçi güvenlik, medya ve bebek gelişimi uzmanlarından oluşan Gençlik Danışmanları tarafından geliştirildi. Aradan geçen üç sene derhal peşinden ise uygulama ülkemiz kullanıcılarına da sunuldu.

Facebook Messenger Kids özellikleri

Facebook Messenger Kids özellikleri

Facebook Messenger Kids özellikleri arasında elbette anne denetimi ön planda. Uygulama Yalnızca yakın arkadaşlar, aile bireyleri ve ebeveynlerin onayladığı kişilerle etkileşim kurulmasına destur veriyor. Ekstra olarak uygulamada reklamlar da bulunmuyor. Messenger Kids nitelikleri arasında tek de Uyku Modu bulunuyor. Bu sayede anne-babalar çocuklarının uygulamaları hangi günlerde ve saat aralığında kullanabileceğini de belirleyebiliyor.

Uygulamanın esas emeli elbette çocukların interneti ve tertemiz medya uygulamalarını kullanırken, emniyetli tek ortam oluşturulmasını sağlamak. Bu ortamdaki etkinliklerini izlemek ve menfi tek vaziyette doğru müdahalenin doğru vakitte yapılabilmesini sağlamak.

Facebook ilerleyen dönemde Türkiye’deki ebeveynleri, çocukları ve eğitmenleri çevrimiçi güvenlik ve dijital okuryazarlık ile alakalı eğitmeye ayni ritimde devam edecek.

iOS amaciyla Messenger Kids’i buradan indirebilirsiniz.
Android amaciyla Messenger Kids’i buradan indirebilirsiniz.

çocuklara hususi mesajlaşmaFacebook Messenger KidsFacebook Messenger Kids özellikleriFacebook Messenger Kids TürkiyeFacebook Messenger Kids Türkiye’denmessenger kids

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir