• Anasayfa
  • >
  • Donanım
  • >
  • Microsoft’tan PS5 hayranlarını kızdıracak açıklama!

Microsoft’tan PS5 hayranlarını kızdıracak açıklama!

  • 11 Months ago
  • 0

Yeni kuşak konsolların çıkmasına kısa tek vakit kala Microsoft tarafından enteresan tek İzah geldi. Onun öncesinde, Bir gün evvel AMD tertemiz kuşak RDNA iki mimarili ekran kartlarını duyurdu. tertemiz kuşak AMD ekran kartları Nvidia RTX 3000 serisine rakip olarak karşımıza çıkıyor.

Microsoft: “RDNA 2’nin özelliklerini tam destekleyen konsollar Xbox Series X ve S”

AMD aynı zamanda RDNA 2 mimarisini tertemiz kuşak konsolların GPU’sunda kullandığını biliyoruz. Microsoft bu erken Xbox Wire blogunda, Xbox konsolları ve ekosistemiyle alakalı tek ova yayınladı. AMD Radeon RDNA iki mimarili ekran kartlarının Bir gün evvel duyurulmasının ardından, Microsoft, tertemiz kuşak konsolları amaciyla ortağını ve işlemci tedarikçisi var olan AMD’yi kutlama etti.

Microsoft, Xbox Series X ve Series S konsollarının neler yapabileceğini ve RDNA 2 mimarisini nasıl entegre ettiklerini açıkladı. Şirket, donanım hızlandırmalı DirectX Raytracing, Mesh Shaders, Sampler Feedback ve Veriable Rate Shading birimlerinin yerleşik olduğunu ve böylelikle oyun geliştiricilerinin bundan dahada iyi tek şekilde yararlanabileceğini belirtiyor.

Microsoft, Xbox Series X ve S‘in, AMD’nin konferansta laf ettiği bütün RDNA iki kabiliyetleri amaciyla tam donanım desteğine sahip tek konsollar olduğunu vurguladı. Bu da şu manaya geliyor, tertemiz kuşak Xbox’lar RDNA 2’nin bütün nimetlerinden sonuna civarindan yararlanıyor. Bu durum, Sony’yi gölgede bırakabilir ve PS5 üzerinde RDNA 2 mimarisinin tam kullanılamadığı mananına gelir.

Siz bu durum ile alakalı ne düşünüyorsunuz ? Sizce bunun benzeri tek şey mümkün olabilmektedir mi ? Yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

AmdAMD RDNA 2Microsoft AMDMicrosoft PS5Microsoft PS5 RDNA 2Microsoft RDNA 2microsoft sonyRDNA 2

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir