Milyarderler listesi güncellendi: Elon Musk üzgün!-haberi

  • 2 Months ago
  • 0

2021’e bomba tek giriş yapan Elon Musk, seneye dünyanın en varlıklı adamı olarak başladı. Pandemi sürecinde Tesla‘ya yüzde 750 kıymet kazandıran meşhur milyarder, Bitocoin‘in de rekor kırmasıyla Sanki uçuşa geçmişti. dahada ardindan koltuğunu tekrar Jeff Bezos‘a kaptıran Tesla ve SpaceX CEO‘su şimdi de üçüncülüğe geriledi.

Tesla geçtiğimiz aylarda yaşanan çip krizinden etkilenen şirketler arasına girmişti. oto devi bu yüzden pazar payının yüzde 2.2‘sini kaybederken, Musk‘ın Bitcoin izahları da düşüşün tuzu biberi oldu. 1.5 milyar dolarlık Bitcoin’i olan şirket açıklamaların derhal peşinden başka yatırımcılar benzeri kazanç kaybetti. En çok etkilenen ise Elon Musk oldu.

Elon Musk tek ayda 9.1 Milyar dolar kaybetti

Bloomberg’e göre ocakta ayından bu yana servetinde yüzde 24 küçülme yaşayan Elon Musk, bu ay net 9.1 milyar dolar kaybetti. Böylelikle dünyanın en varlıklı 2. adamı olma unvanını kaybeden CEO, sıralamadaki yerini Fransız iş adamı Bernard Arnault‘a kaptırdı. elbet ki bu durum Musk‘ın servetinde ağırbaşlı tek azalmaya yollar açsa da başarılı milyarder amaciyla çok da endişelenecek tek durum yok.

Elon Musk

Hala 160.6 Milyar dolarlık tek servete sahip var olan Musk, oldukça hatri sayilir büyüklükte tek parayı denetim ediyor. vaziyeti hazırda satın alamayacağı az şey var olan çılgın milyarder, Zati Dünya’dan çok Mars ile ilgileniyor. tek vakit Kızıl Gezegen’de hayata hayali kuran Musk, bu hayalini gerçekleştirmek amaciyla var gücüyle çabalıyor.

Musk’ın yerini alan ad var olan Bernard Arnault, listedeki başka isimlerin aksine teknoloji ve web sektöründen gelmiyor. ananesel tek iş adamı var olan Arnault, Louis Vuitton ve Dior benzeri Bir hayli lüks giyim ve kozmetik markasını içinde barındıran LVMH Group CEO‘luğunu yapıyor.

bitcoinelon muskSapceXTesla

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir