• Anasayfa
  • >
  • İnternet
  • >
  • Netflix’te yüzler gülüyor! Yeni abone sayısı açıklandı

Netflix’te yüzler gülüyor! Yeni abone sayısı açıklandı

  • admin
  • 1 year ago
  • 0

2020 yılı küresel ekonomiye büyük bir darbe vurmuş olsa da, fırsattan istifade eden bazı sektörler de oldu. Özellikle corona virüsü sebebiyle birçok sektör duraklama noktasına gelirken, dijital servisler rekor sayıda kullanıcılara ulaştı. Karantina süreci ve evden çalışmaların da artması ile birlikte, dijital platformlar yeni aboneler kazandı. Yılın yarısına gelinmesiyle birlikte, Netflix 2020 yılının ikinci çeyreğinde gelen yeni abone sayısı hakkında açıklama yaptı.

Birçok platform virüs sebebiyle kullanıcı sayısında artış yaşarken, bu durumdan en az etkilenen servislerden birisi de Apple TV+ olmuştu.

Netflix için 2020 yılının ikinci çeyreğinde gelen yeni abone sayısı belli oldu

2020 yılı, Dünya genelinde birçok insan için alışılmadık bir şekilde başladı. Corona virüsü sebebiyle neredeyse Dünya üzerindeki tüm alışkanlıklar değişirken, ekonomik anlamda da birçok sıkıntı yaşandı. Özellikle seyehat firmaları birçok çalışanını işten çıkartmak zorunda kaldı. Ancak virüs, karantinada olan insanların boş vakitlerinin artmasına neden oldu. Bu sebeple birçok insan, dijital platformalara veya video oyunlarına yöneldi.

Netflix 2020 yılının ikinci çeyreğinde gelen yeni abone sayısı hakkında açıklama yaptı. Yılın ilk yarısında 15,8 milyon yeni aboneye ev sahipiliği yapan şirket, 2020 yılında an itibariyle toplamda 26 milyon yeni aboneye ulaştı. Böylece Netflix, ikinci çeyrekte 10 milyon yeni kullanıcıya ev sahipliği yaptı. 2019’un tamamında 28 milyon yeni abone sayısına ulaşan Netflix’te yüzler gülüyor.

Uzmanlar ve analistler, yılın geri kalanında bu büyümenin yavaşlayacağını belirtiyor. Ancak, corona virüsünün gidişatına bağlı olarak durumun değişme ihtimali de var. Yine de geçtiğimiz yıl gelen yeni abone sayısının 2020 yılının ilk yarısında yakalanmış olması, Netflix için hatırı sayılır bir başarı olarak görülüyor.

netflixnetflix abone sayısıNetflix ikinci çeyrek yeni abone sayısıNetflix Q2 2020 yeni abone sayısıNetflix yeni abone sayısı

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir