• Anasayfa
  • >
  • Mobil
  • >
  • NFC kablosuz şarj desteği kazandı! Maliyetler düşecek

NFC kablosuz şarj desteği kazandı! Maliyetler düşecek

  • admin
  • 2 Years ago
  • 0

NFC kablosuz şarj desteği kazanarak, maliyetlerde düşüş sağlayacak. Mobil cihazlarda bulunan NFC, kablosuz tek şekilde veri iletişimi sağlıyordu. Yapılan duyura göre NFC şarj amaciyla de kullanılabilecek.

Bilindiği üzere kablosuz şarj desteği, nihayet vakitlerde üst segment telefonlarda bulunuyor. Hem de Bir takım modellerde tersine şarj uygulaması da kullanıcılarla buluşmuş durumda.

NFC kablosuz şarj desteği kullanıcıları sevindirecek

Akıllı telefonlarda bulunan kablosuz şarj özelliği dahada çok dikkat çekmeye başladı. Hem de telefon üreticileri tarafından bu alanda tek yarış bulunuyor. Bu özelliğin modellerde yer alabilmesi amaciyla belli tek maliyet dahil kismina de girmek gerekiyor. ama ortada segment telefonlarda da bulunan NFC ile birlikte kablosuz şarjın yapılabildiğinin onayı geldi.

NFC Forum üzerinden yapılan paylaşımla, standart tek NFC donanımına yerleştirilen tek anten sayesinde şarjın yapılabildiği kaydedildi. Yapılan şarj işlemi ise 1 W olarak gerçekleşti. Şu vakit amaciyla oldukça düşük tek hız olsa da NFC kablosuz şarj teknolojisi amaciyla mühim tek adım atılmış oldu.

nfc kablosuz şarj

Günümüzde Bir hayli amiral gemisi model, ortada segment telefonların kablolu hızlı şarj hızını kablosuz şarj hızı olarak kullanmaya başladı. İlerleyen vakit içinde NFC’nin de çok hızlı destek sağlayabileceği belirtiliyor.

Ayrıca NFC ile şarj esnasında veri transferi de yapılabiliyor. Başka bir deyişle telefonun şarj edildiği esnada dosya alışverişi de mümkün olacak.

Bu teknolojinin akıllı saatler, fitness takip cihazları, kablosuz kulaklıklar, dijital kalemler vb. başka ürünlerde kullanılabileceği belirtildi.

Teknolojinin kullanılması amaciyla neden donanım bilgisi Daha paylaşılmadı ama tertemiz NFC çiplerinde bu özelliğin kullanılabilir olması bekleniyor. Başka bir deyişle halihazırda NFC’nin bulunduğu cihazların kablosuz şarj yapması mümkün görünmüyor.

kablosuz şarjnfcnfc kablosuznfc kablosuz şarj

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir