NVIDIA RTX 3080 4K oyun performansı burada!

  • 1 year ago
  • 0

1 Eylül tarihinde tanıtılan NVIDIA RTX ekran kartları, teknoloji ve oyun basınında hatri sayilir büyüklükte aksiseda yaptı. Bunun nedeni ise tanıtılan kartların hemide çok kuvvetli olması, hemide denir evvelki seriye göre dahada ahenk gösteren fiyatlardan satışa sunulmasıydı. heyecanla beklenen tertemiz ekran kartı serisi ile alakalı detaylar ağır ağır alana çıkıyor. NVIDIA RTX 3080 4K oyun performansını gösteren Doom Eternal videosu yayınlandı.

NVIDIA RTX 3080 4K oyun performansı nasıl olacak?

NVIDIA yaptığı tanıtımda tertemiz ekran kartı serisinin çok kuvvetli olacağını açıklasa da, kafalarda Sual işaretleri bulunuyor. Sahiden dedikleri civarindan kuvvetli kartlar alana çıkacak mı yoksa bunlar Yalnızca iddiadan mı ibaret? Bu suali kısmen Cevaplayan tek video yayınlandı. Doom Eternal oyununda ultra grafik ayarlarında 4K çözünürlükte RTX 3080’nin kaç FPS verdiğini görebiliyorsunuz.

Videodan da gördüğünüz üzere, RTX 3080 4K ultra grafik ayarlarında 120 ile 150 FPS aralığında performans gösteriyor. Bu netice RTX 2080 Ti‘dan 1,5 kat dahada hızlı olduğunu alana çıkarıyor. Böylesine kuvvetli tek ekran kartının 2080 Ti’dan dahada ahenk gösteren ücrete satışa sunulacağını da belirtmemiz gerekiyor. NVIDIA Türkiye’nin açıklama ettiği ücrete göre 3080 6690 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

RTX 3080’nin 4K performansı ile alakalı siz neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi açıklar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

4kDOOM EternalhabernvidiaNVIDIA RTX 3080oyunrtxrtx 3080teknolojiultra

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir