Oppo’dan yeni patent: Prizmalı kamera

  • 7 Months ago
  • 0

Çinli akıllı telefon üreticisi Oppo, hemide telefonları ayni vakitte da ekosistem ürünleriyle oldukça sevilen firmalar arasında yer alıyor. Kısa süre evvel katlanabilir ve tertemiz tasarım telefonlarını tanıtan şirket ile yenilikçi firma bu sefer de değişik tek kamera tasarımıyla karşımızda.

Oppo kamera tasarımında yenilikçi olmaya ayni ritimde devam ediyor

Oppo, başka akıllı telefon markaları pop-up kameralı telefonları tanıtmakla meşgulken; köpekbalığı yüzgeci (Shark-Fin) benzeri değişik tasarımlı kamera modülüne sahip cihazları tanıttı. Şirket, şimdi de kameralarını telefonun arkasından gizlemesine destur verecek tertemiz tek açılır kapanır kamera modülünün patenti amaciyla başvuruda bulundu.

LetsGoDigital‘in aktardığı bilgilere göre bu akıllı telefon, gerektiğinde açılan tek çift kamera kurulumuna sahip olacak. Çift selfie kameralı açılır pencerelere sahip akıllı telefonlar görmemize rağmen, Oppo’nun yapmayı planladığı tasarım belli tek süre farklı. Patente göre şirket, telefonun gövdesine anne kamera ve ultra geniş kamera destekli iki kamera yerleştirmek istiyor.

https://static.shiftdelete.net/wp-content/uploads/2021/02/oppodan-prizmali-kamera-tasarimi-1.jpg

Oppo’nun bu yen kuşak kamera tasarımı nasıl çalışıyor?

Açılır modülün içinde kamera sensörleri bulunmuyor. Bunun yerine, cihazın her iki tarafındaki noktalarda, modül açıldığında tek selfie veyahut tek görsel çekmesine imkan tanıyan iki prizması yer alıyor. Bu prizmalar, dışarıdan gelen ışığın sensöre yansımasını sağlayacak şekilde yerleştirilecek ve görüntü ele geçirilmiş olacak.

Periskopik kamera tasarımına oldukça benzeyen bu tertemiz tasarım; Daha patent aşamasında olduğu amaciyla detaylar ve basit uygulamalar Daha çok net değil. ama her iki prizmanın da tek bir görüntüyü yakalamak amaciyla kullanılabileceği öngörülüyor. Bu kamera modülünün test laboratuvarlarından çıkıp kolayca satın alabileceğiniz tek akıllı telefonda kullanılıp kullanılmayacağı Daha belli değil.

kameraoppoOppo Renopatent

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir