Playdate için üzücü haber!

  • 1 year ago
  • 0

İlk sefer 2019 seneninde Edge dergisinin kapağında tanıtılan mini oyun konsolu Playdate amaciyla üzücü tek havadis geldi. Konsolun çıkışı, Daha vakitinin gelmediği ileri sürülerek 2021 yılının başına ertelendi.

Playdate 2021’in başında piyasaya çıkacak

Panic tarafından geliştirilen mini oyun konsolu amaciyla belli tek süre dahada beklemek gerekecek. Firma tarafından yayınlanan güncellemede Playdate’in 2020 seneninde değil 2021’de raflarda olacağı duyuruldu. Geliştiricisinin evvel ürünü olma özelliğini taşıyan cihaz, İsveçli Teenage Engineering ile ortaklaşa tasarlandı. Oldukça minimalist tek görünüme sahip var olan cihaz, sarı renkte sunuluyor.

Playdate

Şirketin bu erteleme kararında pandeminin de tesiri bulunuyor. çünkü Panic haneden çalışma döneminde Malezya’daki fabrikasını belli tek süre olarak kapatmıştı. bütün bu gelişmelerin derhal peşinden şirket lansmanı 2021 seneye çekme kararının oldukça mantıklı olduğu görüşünde.

Bunun yanında konsolla alakalı iyi gelişmeler de oluyor. Playdate’nin donanımsal nitelikleri FFC tarafından tanımlanırken, tek sonraki ay üretime geçeceği olasılık ediliyor. bunun için ekstradan elde taşınır oyun konsolu amaciyla dahada çok oyunun sisteme dahil edilmesi ile alakalı çalışmalar sürüyor. Geliştirici Panic ayrıca, oyun tasarlamak ve cihazla uğraşmak amaciyla Playdate Simulator ismini verdiği tek yazılımın Windows ve Linux sürümlerini de duyurdu.

konsoloyun konsolupanicPlaydate

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir