PlayStation da diğer markalar gibi protestoya katıldı

  • admin
  • 1 year ago
  • 0

Bir müddettir Facebook’a karşı yürütülen tek boykot çalışması bulunuyor. bunun için yakın vakit evvel katılan Sony’nin PlayStation markası da başka şirketler benzeri yerini aldı. PlayStation Facebook boykotu ile yüzlerce markaya katıldı. Facebook’un şirket politikalarını tenkit eden yüzlerce marka şu anda hemide Instagram ayni vakitte da Facebook tarafında temmuz ayı süresince reklam yayımlamayacak. Bu Facebook amaciyla milyarlarca dolar demek ve şirket beklenen art adımı Daha atmış değil.

PlayStation Facebook boykotu amaciyla adım atıyor

Facebook şirketinin nefret söylemleri karşısında Suskun kalması üstüne başlatılan #StopHateforProfit boykotu büyümeye ayni ritimde devam ediyor. Facebook boykotuna Bir hayli dev şirket katılmasının derhal peşinden şirketin CEO’su Mark Zuckerberg art adım atar benzeri olmuştu. Facebook amaciyla tertemiz tek nefret söylemi güncellemesi yapan Zuckerberg, tekrar de yoksun bu adımıyla tepkilerden kaçamamıştı.

Bu tertemiz güncellemeye göre yeni Facebook düzenlemesi, eğer paylaşımlarda nefret söylemi veyahut nefret suçu kapsamına giren ibareler bulunuyorsa, bu paylaşımlar etiketlenecek.

PlayStation Facebook boykotu-01

Paylaşımın kaldırılmasına karşı tek adım atmayan şirket aslında da bu noktada eleştiriliyor. çünkü Zati tek paylaşımın nefret söylemi içerip içermediği okuyan kişiler tarafından anlaşılabiliyor, asıl yapılması gerekenin bu paylaşımların kaldırılması olduğu söylense de Facebook şu anlık tenkitlen politikasını ayni ritimde devam ettiriyor.

PlayStation Facebook boykotuna en nihayet katılan marka oluyor ama ilerleyen günlerde bu markaların sayısında mühim tek artış bekleniyor.

#StopHateforProfitfacebook boykotuplaystationPlayStation Facebook boykotuyeni Facebook düzenlemesi

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir