PS5 için müjdeli haber geldi!

  • 12 Months ago
  • 0

Çıkışına kısa süre var olan tertemiz kuşak konsol PS5 amaciyla müjdeli havadis geldi. uzunca müddettir depolama kapasitesi ile alakalı konuşulan konsolun, oyunlar amaciyla ayrılan depolama kapasitesinin 825 GB değil de 664 GB olduğu alana çıkmıştı.

PS5’e ekstradan NVMe SSD takılabilecek

Konsolun çıkışını bekleyen kullanıcılar, Xbox tarafının depolama sorunlarını SSD kartuşları ile çözdüğünü görürken, PS tarafının ellerinin boş olduğunu düşünüyordu. Kısa süre evvel çıkan haberlerde, tertemiz kuşak PS’in oyunlar amaciyla ayırdığı alan 664 GB olarak alana çıkmıştı. Bunu öğrenen PS hayranları vaziyete reaksiyon göstermişti. Aslında Sony’nin başından beri tek planı bulunuyormuş. bu erken yayımlanan PS5’in söküldüğü videoda NVMe SSD yuvasını görebilirsiniz. Ayrı olarak konsol 4 değişik boyutta NVMe SSD destekliyor.

ps5 amaciyla müjdeli haber

Xbox, oyunculara depolama birimini anlaştığı tek firma ile tek kapasite seçeneği ile sunarken, PS ise bu depolama seçeneklerini kullanıcılara bırakmış durumda. İsteyen kullanıcılar, eğer konsolun kendisi destekliyorsa rastgele tek kapasitede NVMe SSD takabilecekler. ekstradan konsol Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.1 destekliyor. Konsolun desteklediği maksimum depolama kapasitesi net bilinmiyor. tertemiz veriler geldikçe size aktaracağız.

ps5PS5 ekstra ssd yuvasıPS5 NVMe SSD desteğiPS5 SSD yuvası

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir