PS5 lansmanı ne zaman? PlayStation 5 özellikleri neler?

  • admin
  • 1 year ago
  • 0

Sony’nin uzunca müddettir beklenen PS5 tanıtımı bu erken yapılacak. Konsol oyuncularının yakından takip edeceği lansman amaciyla art sayım başladı. Geçtiğimiz haftalarda PS5’in DualSense görüntüleri alana çıkmış, Ayrı olarak sistem nitelikleri de paylaşılmıştı. PlayStation 5’in bu akşamki (11 Haziran) lansmanı corona virüsü önlemleri kapsamında webten kayıt şeklinde yayınlanacağı açıklandı.

Sony’nin direktörü Sid Shuman tertemiz PS5’in tanıtımı ile alakalı yaptığı açıklamalarda, lansmanın 1080p ve 30 FPS ile sunulacağını duyurdu. Shuman ayrıca, PS5’in tanıtımının kulaklık takılarak izlenmesini öneri etti. Shuman bunun nedenini ise, banttan yayınlanacak var olan organizasyon amaciyla oldukça özenli tek ses çalışması yapıldığını ifade etti.

PLAYSTATION 5 TANITIMI NE vakit BAŞLAYACAK?

Sony’nin Blog sayfasında bulunan bilgilere göre, PlayStation 5 etkinliği ülkemiz saatiyle 23.00’da başlayacak.  PS5 etkinliğini Twitch veyahut YouTube’dan takip edilebilecek.

PS5 LANSMANI YOUTUBE SAYFASI

PlayStation 5’in esas nitelikleri şu şekilde;

PS5, gücünü sekiz çekirdekli AMD Zen iki CPU işlemcilerinden alıyor. Cihazın 16 GB GDDR6 RAM’i ve 825 GB’lık tek SSD depolaması bulunuyor.

PlayStation 5, aynı zamanda oldukça faik ses özellikleriyle birlikte geliyor. Oldukça gelişmiş tek 3D ses teknolojisi var olan Tempest 3D’yi kullanabilecek var olan cihaz, yüzlerce değişik hususi sesi aynı anda kullanılabilir vaziyete getirecek.

PS5, görsel kalitesi ile öne çıkacak. PS5 kullanıcıları, tek adet 4K TV yardımıyla, oldukça faik tek görsel kalitesi ile oyun oynayabilecekler.


 

İLGİLİ HABERPlaystation 5'in kontrolcüsü alana çıktı! PS 5 ne vakit çıkacak?Playstation 5'in kontrolcüsü alana çıktı! PS 5 ne vakit çıkacak?

Corona web ram Sony Teknoloji ülkemiz YouTube
nihayet güncelleme: 01:13 11.06.2020
önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir