Qualcomm 5G hamlesi ile gündemde

  • admin
  • 1 year ago
  • 0

Birçok konuda tartışmaya mevzu var olan 5G teknolojisi şirketlerin yatırım hedefi olmaya ayni ritimde devam ediyor. Qualcomm, Jio isimli teknoloji firmasına 5G amaciyla yatırım yaptı. Facebook ve Intel’in de yatırım yaptığı şirket, evvel 12 haftalık dönemde toplaminda 15.2 milyar dolar yatırım aldı.

Qualcomm, Jio isimli teknoloji firmasına yatırım yaptı

Şirketin yatırım kolu var olan Qualcomm Ventures, Hindistan menşeili Jio’ya yatırım yaptığını açıkladı. Facebook, aynı şirkete yaptığı yüklü yatırım ile Nisan ayında gündeme gelmişti.

Toplam 390 milyon aboneye sahip var olan Jio, dünyanın en hatri sayilir büyüklükte 2. web pazarı var olan Hindistan’da en iyi servis sağlayacılar arasında yer alıyor.

Qualcomm Jio isimli firmaya yatırım yaptı

Intel, Silver Lake, Vista ve General Atlantic benzeri firmaların da yatırımı ile büyümeye süre gelen JIO, 12 haftalık dönemde takriben olarak 15.2 milyar dolar yatırım aldı.

Qualcomm Ventures, şirkete yaptığı 97 milyon dolarlık yatırım ile yüzde 0.15 hisseye sahip oldu. Çatı şirket Reliance Endüstri’nin yönetim heyeti başkanı Mukesh Ambani, ” Qualcomm, ani çok senedir birlikte çalıştığımız emin ortaklarımızdan biri. Hindistan’da hemide kurumlar ayni vakitte da ferdi kullanım amaciyla dijital dönüşüm planımızı 5G teknolojisi ile gerçekleştirmemizi sağlayan şirket ile uzunca süre ortaklığımızın ayni ritimde devam etmesini umuyoruz. ” ifadelerini kullandı.

JioQualcommQualcomm JioQualcomm Jio yatırımQualcomm Jio’ya yatırımQualcomm yatırım

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir