Queen hasreti çekenler için paylaşılan şahane konser!

  • admin
  • 2 Years ago
  • 0

Bildiğiniz benzeri Corona virüsü salgını Bir hayli ülkeyi ve milyonlarca insanı etkiledi. Bu etkinin neticelerini ise şu günlerde dahada iyi görüyoruz. Salgın hasebiyle Instagram, Google ve YouTube benzeri dev şirketler de tespit edecek yardım ve bağış kampanyalarını bünyesine ekliyor. Corona virüsten etkilenen ülkeleri, kuruluşları ve insanları hedefe alan bu adımlar sayesinde Bir hayli bağış toplanıyor. İşte bu bağışlar kapsamında Bir gün evvel efsane grup Quenn resmi YouTube hesabından heyecanlandıran The Freddie Mercury Tribute Concert (Freddie Mercury yerine düzen eden konser) yayımlandı.

The Freddie Mercury Tribute Concert heyecanlandırıyor

Queen grubunun yasamda var olan üyeleri, salgına baz alinarak yardım çalışmalarına bağış toplamak emeliyle 20 Nisan 1992’de Londra’daki Wembley Stadyumu’nda Freddie Mercury anısına gerçekleşen konseri YouTube kanalından yayımladı.

90’ların en ikonik konserinde Queen grubu azaları Brian May, Roger Taylor ve John Deacon benzeri efsanelerin yanında sahnede David Bowie, Robert Plant, Roger Daltrey, Axl Rose, Elton John, Tony Iommi, James Hetfield, Seal, George Michael ve Liza Minnelli benzeri birbirinden kıymetli Bir hayli ad yer alıyor. O dönemlerin yıldızlarını tek bir sahnede birleştiren konser tek saat 27 dakikalık tek müzik şöleni sunuyor.

The Freddie Mercury Tribute Concert-02-Quenn

Elton John ve Axl Rose

Keyiflendiren konser kaydı 17 Mayıs sektör bugünü saat 21.00’e civarindan Queen grubunun resmi YouTube kanalı üzerinden erişilebilir olacak. Bir gün evvel yayımlanan konserin videosu şu anda tek buçuk milyon izlenmeye ulaşmışken, bağış kampanyası da 5 milyon 231 bin 491 dolara ulaştı.

Hedeflenen rakam ise 7 buçuk milyon dolar. YouTube üzerinden tek araya toplanan bu bağışlar BM Vakfı bağış toplama sistemine gidecek. Hedeflenen rakama kısa müddette ulaşacağı düşünülen konseri izlemek isteyenler amaciyla aşağıya YouTube irtibatını bırakıyoruz:

Elton John ve Axl RoseQuennQuenn YouTubeThe Freddie Mercury Tribute Concert

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir