Redmi Note 10 geliyor! İşte sevindiren özellikler

  • admin
  • 2 Years ago
  • 0

Redmi Note 9 serisinin tanıtılmasının üzerinden oldukça kısa bir süre geçmesine rağmen Redmi Note 10 hakkında ilk detaylar ortaya çıkmaya başladı. Cihazın en dikkat çekici özelliklerinden birisi, serinin 5G desteğine sahip ilk üyesi olması.

Böylece Redmi’nin en çok satan serilerinden birisine 5G bağlantısı gelmiş olacak.

Redmi Note 10 özellikleri nasıl olacak?

LCD ekrandan OLED ekrana geçiş yapılacak: Bu kapsamda cihazın 6.57 inç büyüklüğündeki ekranı 1080×2400 piksel çözünürlük sunacak. Ekranda yer alan çentik, 16 Megapiksel çözünürlüğündeki ön kamerayı bünyesinde barındıracak.

Başlangıç modelinde 6 GB RAM ve 64 GB depolama alanı yer alacak. En üst modeli tercih edenler ise 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanı sunacak. Cihazın arka tarafında 48 Megapiksel arka kamera kullanılmaya devam edilecek. Dört kameradan üç kameraya geçiş yapılıyor.

Cihazın 4420 mAh kapasiteli bataryası 22.5W hızlı şarj desteğine sahip olacak. Redmi Note 9 Pro’nun 5020 mAh kapasiteli bataryası ile kıyasladığımızda biraz düşük kalıyor. Gelelim en çok merak edilen konuya: Redmi Note 10 işlemcisi ne?

Weibo’da paylaşılan raporla MediaTek Dimensity 820’yi işaret ediyor. Bu sayede 4K çözünürlükte video çekim imkanı kullanıcılara sunulmuş olacak. Redmi Note 9’un piyasaya sürülmesinden bu yana sadece birkaç ay geçti ve bazı bölgesel sürümler henüz mağazalara bile ulaşmadı.

Redmi Note 8 ilk çeyrekte en çok satan telefonlardan biriydi ve 30 milyon adet sattı. Bu kapsamda Xiaomi yüksek satış rakamlarından yararlanmak adına yeni cihaz için bir sene beklemek yerine, daha erken tanıtmayı tercih edecek.

redmiredmi note 10redmi note 10 özelliklerixiaomi

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir