Renault daha hijyenik otomobil fikirleri arıyor

  • 1 year ago
  • 0

Renault, araçlarda hijyen konusunu doruğa taşıyacak fikirleri bulmak emeliyle Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 6 ülkede “Licence to Clean” dijital hackathon yarışmasını düzenliyor. Yarışmanın amacı, pandemi döneminde tertemiz şartlara ahenk sağlayacak şekilde araç paylaşım operatörleri, kısa süreli araç kiralama şirketleri, filolar ve nihayet kullanıcılara sunulacak araçların uzunca süreli, kalıcı ve ahenk gösteren maliyetli dezenfeksiyonu amaciyla tasarım fikirlerini alana çıkarmak. Groupe Renault Satış Sonrası Direktörlüğü’nün düzen ettiği ve Fransa, Türkiye, İsrail, Romanya, Rusya, ve Hindistan’dan üniversite öğrencilerinin, start-up’ların ve bu konuyla alakali fikri var olan herkesin katılabileceği yarışmaya başvurular, 27 Agustos-14 Eylül 2020 tarihleri arasında “LicenceToClean” linki üzerinden yapılabilecek.

“Dereceye giren projelere hususi destek”

Her ülkeden toplanacak fikirler, evvel memleket çapında değerlendirilecek. Projelerin değerlendirilme aşamasında ise; değişik ve orijinal olması, geliştirilebilir ve uygulanabilir olması, Ar-Ge niteliği, teknolojik yönü, çevreye katkısı ve topluma katkısı benzeri kriterler göz önünde bulundurulacak.

Türkiye’den yarışmaya katılacak projelerin seçimi Oyak Renault oto Fabrikaları ve Renault Mais yetkilileriyle, alanında şuurlu üniversite temsilcileri tarafından yapılacak. 16 Eylül 2020’de düzen edecek ülkemiz finali ile hayat finalinde ülkemizi temsil edecek üç proje belirlenecek. yarışma kapsamında seçilecek memleket finalistlerine iki adet elektrikli scooter ödülünün yanı sıra, kuluçka merkezlerinde projelerini yasama geçirme fırsatı sunulacak.

Yarışma kapsamında her ülkeden seçilen finalistler ise 21 Eylül – 5 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacak hayat finalinde yarışmaya dogruluk kazanacak. Ülke finalistleri dahada ardindan 16 Ekim 2020’de dijital platform üzerinden gerçekleştirilecek hayat finalinde yarışacak ve her ülkeden birinci, tek de hayat genelinde tek birinci seçilecek.

Groupe Renault Satış Sonrası Direktörlüğü tarafından hayat birincisi olarak seçilecek proje; iki kişilik iki hergün Paris seyahati, Groupe Renault ekipleriyle tanışma, Groupe Renault Satış Sonrası Direktörü Hakan doğu ile Champs Elysées’de akşam yemeği ve Groupe Renault ile global ölçekte iş yapma fırsatıyla ödüllendirilecek.

hayat Fransa Hindistan İsrail oto Paris Romanya Rusya Tasarım ülkemiz
önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir