Samsung Galaxy S21 Plus bataryası sızdırıldı!

  • 1 year ago
  • 0

Samsung, Galaxy Note 20 ailesiyle kazandığı ivmeyi Galaxy S20 FE ile daha da yukarıya çalışıyor. Firmanın yeni amiral gemisi telefonları Galaxy S21 ailesi için hazırlıkları ise hızla sürüyor. Ortaya çıkan yeni bir bilgiye göre Samsung Galaxy S21 Plus bataryası ortaya çıkmış görünüyor. Peki ama yeni amiral gemisinin bataryası ne kadar büyüklükte olacak?

Galaxy S21 bataryası ne kadar büyük?

Aslında Galaxy S21 ailesi için tanıtım tarihine çok uzun bir zaman var.  Buna karşın S21 performans verileri, kamera bilgileri gibi bilgiler şimdiden ortaya çıkmış durumda. Şu ana kadar bilgi sızdırılmayan S21 Plus için ise batarya sızıntısı yapıldı.

Daha önce Galaxy S21 Ultra batarya bilgisi 5000 mAh olarak karşımıza çıkmıştı. Samsung Galaxy S21 Plus bataryası ise sızıntıya bakılırsa 4800 mAh gücünde olacak. Daha önce sızdırılan pil kapasitesi olan 4660 mAh ise pilin nominal kapasitesini yani minimum kapasitesini ortaya koyuyor. Bu büyüklük Ultra’ya göre düşük olsa da, pil performansı açısından çok büyük fark yaratmayacağı düşünülüyor.

Samsung Galaxy s 21 Plus, Galaxy s 21 Plus bataryası

Ekran açısından genelde Samsung Ultra ve Plus modellerinde benzer ekranlar kullanıyor. İki model arasında genelde ekran büyüklüğünde bir fark oluşuyor. Bir önceki S20 Ultra modelinde de 5000 mAh pil kullanan Samsung, S20 Plus için ise 4500 mAh pil ile karşımıza çıkmıştı. Bu açıdan Plus’ın bataryası için biraz daha yüksek bir kapasite tercihi yapmış görünüyor.

Samsung Galaxy S ailesinin lansmanlarını Mayıs ayının başında gerçekleştiriyor. Her ne kadar Koronavirüs şimdiye kadar birçok akıllı telefon firmasının üretim sürecini etkilemiş olsa da Samsung tarafında şu an için bir sorun gözükmüyor. Galaxy S21 Plus için ortaya çıkan batarya sizce yeterli mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

galaxy sGalaxy s 21 Plus bataryasıGalaxy S20Galaxy s21 ailesigalaxy s21 ultras21 plussamsungSamsung Galaxy s21 Plus

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir