Samsung’un yeni orta segment işlemcisi ortaya çıktı!

  • 12 Months ago
  • 0

Samsung’un amiral gemisi telefonlarına güç verecek tertemiz işlemcisi heyecanla beklenirken orta segment için sevindirici tek havadis geldi. Bluetooth SIG sitesinde Samsung’un ortada segmentin tertemiz öncüsü olabilecek Exynos 981 işlemcisi göründü. Daha işlemci ile alakalı çok az bilgiye sahip olsak da bu işlemci ortada segmentte hatri sayilir büyüklükte etki yaratabilir.

Samsung’un Exynos 981 işlemcisi evvel kez göründü

Bildiğiniz üzere Galaxy A serisinde ortada segment cihazları görüyoruz. Bu cihazlara güç saglamak amaciyla çıkan nihayet işlemci Exynos 980 olmuştu ve bu işlemci ile ortada segmentte 5G desteğini görebilmiştik. Samsung’un bu işlemcinin halefini “Exynos 1080” benzeri tek isimle adlandırmasını beklerken Bluetooth SIG sitesinde Exynos 981 isminde tek işlemci göründü.

exynos 981

Samsung’un bu seneye damga vuran ortada segment telefonu Galaxy A51’de Exynos 980 Yalnızca tek varyasyon olarak çıkmıştı. Exynos 981 işlemcisi, Galaxy A serisinin var telefonlarına 5G eklenmesi amaciyla kullanılmayacaksa muhtemelen Galaxy A52 veyahut A72 benzeri tertemiz modellerde görünecektir.

Exynos 980’in halefinin Exynos 1080 benzeri tek isimle adlandırabileceğinden size bahsettik; eğer Exynos 981’de 5G desteği varsa Exynos 1080’in 5G desteklemeyen tek işlemci olma olasiligi dahada kuvvetli olabilir. Zati şu anki akıllı telefon pazarına baktığımızda LTE destekli ortada segment telefonların gayet iyi sattığını görüyoruz. Belki de şu vakit amaciyla Exynos 1080 işlemcisine 5G’yi yakıştırmak doğru değildir.

İşlemci ile alakalı kesinleşen tek bilgi Bluetooth 5.2 destekleyecek olması. Bu ayrinti bizleri Bir hayli heyecanlandıracak türden değil, gelecekte duyurulacak gelişmeleri size aktarıyor olacağız.

Exynos 1080exynos 980exynos 981exynos 981 işlemcisigalaxy a serisigalaxy a51 5gGalaxy A71 5Gsamasung exynosSamsung Exynos işlemci

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir