Son 10 yılın 10 efsane oyunu! (Video)

  • admin
  • 1 year ago
  • 0

Son 10 senede pc oyunlarında ağırbaşlı gelişimler yaşandı. Bu süre zarfında unutamadığımız ve unutmak istemeyeceğimiz Bir hayli oyun oldu. Çeşit tür oyunla karşılaşacağınız bu listede son 10 sene 10 efsane oyunu olarak gördüklerimizi paylaşıyoruz. İşte efsane olmuş en iyi 10 oyun!

Steam’deki en iyi fiyatsız oyunlar – 4

Steam’deki en iyi fiyatsız oyunlar – dört

Steam üzerinde fiyatsız oyunlar kategorisi altında Bir hayli oyun bulunuyor. Bu kategorinin en iyi oyunlarını sizler amaciyla derledik.

Son 10 senede efsaneleşmiş en iyi 10 oyun

Şimdi dilerseniz lafı dahada çok uzatmadan dolaysiz olarak videomuza geçelim. İyi seyirler…

En iyi pc oyunları

Mass Effect iki – 26 ocakta 2010

Bilim kurgu ile alakalı Bir hayli kişi amaciyla en başarılı oyunlardan biri Mass Effect 2, nihayet 10 senede adından fazlaca bahsettirmeyi başarmıştır. özellikle sinemadaki benzeri kurgulanmış sahneleri ile oyuncuları pc başına kitlemiştir.

Hatta sinema demişken ak perdedeki en iyi bilim kurgu filmlerinden biri var olan Star Wars’tan aşağı kalır tek istikameti olmadığı savunulur. O derece aksiyon dolu, o derece sürükleyici…

The Elder Scrolls V: Skyrim – 11 Kasım 2011 

Açık hayat ile alakalı çığır açan oyunlardan biri var olan Skyrim, çıktığı sene en çok sevilen oyunlardan biri oldu. 30 milyondan çok satan oyun, insanın dahil kismina işleyen müzikleri, sürükleyici hikayesi ve grafikleriyle hali hazırda dahada Bir hayli oyuncunun kalbinde yaşıyor.

Far Cry üç – 29 Kasım 2012

İlk FarCry çok hatri sayilir büyüklükte alaka görmüştü. ama Ubisoft’a geçmesinin derhal peşinden gelen Far Cry 2, hatri sayilir büyüklükte tek etki yaratamadı. Buradan hatri sayilir büyüklükte tek ders çıkaran Ubisoft, Far Cry 3’te öyle tek şey yaptı ki mükemmel tek açık hayat deneyimi sunmayı başardı. Özgür açık hayat sayesinde oyun çok sevildi. Ve Far Cry 2’deki eksiklikleri unutturarak 2012 seneye ismini yazdırmayı başardı.

Dishonored – 2012

Dishonored oynanış tarzı ve sizi dahil kismina soktuğu atmosfer olarak kendine orijinal tek oyun. Çıktığı dönemde Bir hayli sene armağanı sahibi olması da bu vaziyeti destekler nitelikte.

Kraliçeyi kollarında can verirken bulduğumuz açılış sahnesiyle bizi hatri sayilir büyüklükte tek komployla mücadelenin ortasına atan oyunda tek istikametten silahlar, kılıçlar, oklar, diger istikametten doğaüstü güçlerle düşmanların üstesinden geliyorsunuz.

Oyunun müzikleri de oyuncuda hatri sayilir büyüklükte tek etki yaratmayı başardı.

The Last of Us- 14 Haziran 2013

Jeol ve Ellie’nin yıkım sonrası tek dünyadaki yasamda kalma mücadeleleri Bir hayli oyuncuya inanılmaz tek deney yaşattı.

Oyunda gerilimin olduğu civarindan duygusallık da işin içerisinde. 

Tabii Last of akıl ile aynı sene içinde çıkan GTA 5, bu oyunu belli tek süre gölgede bıraktı diyebiliriz.

GTA 5 – 17 Eylül 2013

GTA 5’i bilmeyen yoktur. 7 sene evvel çıkmasına karşın hali hazırda dahada deliler benzeri oynanıyor, özellikle online modu.

Rockstar, açık dünyadaki ustalığını burada da konuşturmuştu ve bizleri Los Santos sokaklarında hatali dolu tek serüvenin ortasına bırakmıştı. Arabalarıyla da, oynanışıyla da, hikayesiyle de, Bir hayli oyunuyu mutluluk dolu etmeyi başarmıştır.

The Witcher 3: Wild Hunt – 2015

Çıktığı sene “yılın oyunu” seçilmiştir. Oyuncuların gözünde de kusursuzdur ve Hem de bütün zamanların en iyi oyunudur. 

Oyun grafik ve sesler ile alakalı oldukça zevk kazanmıştır. Bununla birlikte genişleme paketleri de oyun Tecrübenini devamlı artırmıştır.  

Overwatch – 2016

Battle Royale oyunlar git gide popülerliğini artırırken Overwatch’ta bu Vaziyetin ivmelenmesini sağlamıştır. Takım tabalı çevrimiçi oyunda birbirinden enteresan karakterler görüyoruz. Bu da oyunu eğlenceli kılan unsurlar arasında yer alıyor.

Bu arada Overwatch iki de yakında geliyor.

God of War (gad of wor) – 2018

Serisinin başka oyunlarından derhal hemen Tamamiyle değişik var olan oyun, özellikle sinematik havasıyla oyuncuları büyülemeyi başardı. Sunduğu hikayeyle de oyuncular ile karakterler arasında duygusal bağ kurulmasını sağladı.

Bu iki ayrinti God of War’ın yıllar ardindan tekrar çok konuşulmasına ve efsane oyunlar listesine art dönmesine neden oldu. 

Assassin’s Creed serisi

İlk başta çok hatri sayilir büyüklükte alaka görmese de sonradan dahada hatri sayilir büyüklükte açık hayat ve dahada esnek tek oyun deneyimi sayesinde alaka görmeye başladı. 

Özellikle harp mekanikleri ve karakterin uçar kaçar hareketleriyle nihayet 10 sene en çok bahsedilen oyunlarından biri oldu.

en iyi pc oyunlarıen iyi oyunlarSon 10 sene 10 Oyunu

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir