Sony CEO’su PlayStation 5 oyunları hakkında konuştu

  • admin
  • 1 year ago
  • 0

Sony’nin kurumsal stratejisi hakkındaki bir açıklamanın parçası olarak konuşan Sony CEO’su Kenichiro Yoshida PlayStation 5 oyunları hakkında; “Pek yakında yeni nesil oyun konsolları için oyuncuların keyif alacağı oyunlar açıklayacağız.” dedi.

Son haftalarda Microsoft, Xbox Series X konsolu ve oyunları ile ilgili Sony’e kıyasla daha açık bir yaklaşım gösteriyor. Haziran ayında bir PS5 olayı hakkında spekülasyonlar yapılmasına rağmen; Sony herhangi bir açıklama yapmaktan kaçınmayı sürdürdü.

PlayStation 5 oyunları nasıl olacak?

Sony,  kurumsal strateji raporunun bir kısmında Oyun ve Ağ Hizmetleri bölümünün geleceğini özetledi. Özetin bir kısmında PlayStation 5’in yıl başına doğru tantılacağı belirtilirken; oyun konsoluyla ilgili olarak daha hızlı ve gelişmiş duyusal algılamalarla gelen DualSense 5 ve 3 boyutlu ses deneyimiyle şimdiye kadar hiçbir konsolda görülmemiş oyun konsolu deneyimi sunacağı belirtildi.

Raporda ayrıca Sony Interactive Entertainment CEO’su ve başkanı Jim Ryan‘ın Sony’nin Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı olduğu da açıklandı.

PlayStation 5 oyunları tanıtılana kadar şimdilik kısa süre önce tanıtılan Unreal Engine 5 demosunda bulunan görüntülerle yetineceğiz gibi görünüyor. Sony, geçtiğimiz günlerde PS5 donanımıyla ilgili bir sorun olmadığını ve konsol için yazılım geliştirme konusunda ise “önemli bir sorun” bulunmadığını vurguladı.

PlayStation 5 grafikleri nasıl? İşte etkileyici görüntüler

PlayStation 5 grafikleri nasıl? İşte etkileyici görüntüler

Epic Games tarafından geliştirilen Unreal Engine 5 için geri sayım başladı. Ortaya çıkan video PlayStation 5 için de önemli ipuçları veriyor.

PlayStation 5 2020playstation 5 çkış tarihiplaystation 5 çıkışPlaystation 5 çıkış tarihiPlayStation 5 çıkış ve fiyatıPlayStation 5 detaylarPlayStation 5 dev kitplaystation 5 dualsense 5playstation 5 ne zaman çıkacakPlayStation 5 vs Xbox Series XSony Playstation 5

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir