Sony’den, NASA’ya 2020’nin teknoloji trendleri

  • admin
  • 1 year ago
  • 0

2020 yılı hem teknoloji için oldukça besleyici geçerken bir yandan ertelenen pek çok etkinliği, ürünü ve birçok detayı da içinde barındırıyor. Yine de teknoloji devleri çok ilginç, faydalı ve akılda kalıcı tasarımlara sahip ürünlere imza attılar. Bunlar arasında pek çok isim var: İşte Sony’den, NASA’ya 2020 yılının teknoloji trendleri:

2020 yılının teknoloji trendleri

2020 yılının teknoloji trendlerine dönük yapılan pek çok araştırma bulunuyor. Deloitte’nin teknoloji trendleri hakkındaki 11 yıllık raporunda ise modern teknolojilerin, dijital teknolojilerinin ve insan deneyimlerinin giderek daha karmaşık analitik ve yapay zeka teknolojileriyle kesiştiğini ortaya koyuyor.

Corona virüsü süreciyle birlikte özellikle büyük teknoloji şirketlerinin teknolojiye daha çok başvurduğunu aktarıyor. Şu anda iletişim teknolojileri pazara egemen olsa da, teknolojinin etikliği ve güven ile insan deneyimini geliştirecek platformların mimarisi ile birlikte dijital deneyim, bulut depolama ve oyun platformları gibi eğilimler önemli bir ivme kazanmış gibi duruyor.

Dünya bu karantinada dijitalleşti ve eşi görülmemiş bir hızla gelişmeye devam eden tek şey teknoloji devrimi ve bu sürecin sonunda daha pratik ürünlerin karşımıza çıkması. Teknoloji dünyası bugünün sorunlarıyla başa çıkmak için evriliyor. Pek çok şirket yenilikçi çözümler üretiyor ve bunlar, yakın gelecekte görebileceğimiz teknoloji trendini tanımlayan ilham verici ürünler haline geliyor.

Sony’den giyilebilir klima

2020 yılının teknoloji trendleri

Sony’nin yakın zaman önce piyasaya sürdüğü taşınabilir ve giyilebilir klima yeni bir devrim niteliğinde olabilir. Reon Pocket adı verilen bu kompakt ürün kullanıcının tişörtüne entegre ediliyor ve klima özelliği sayesinde serinlemenizi sağlıyor. Aynı şekilde soğuk havalarda da kullanılması planlanan bu cihazın sıcak hava üfleyen modu da bulunuyor.

Akıllı telefon ile kontrol edilebilen bu ürün, termoelektrik soğutma kullanıyor. Kullanan kişilere 13 santigrat derece ile soğuk üflerken, aynı şekilde sıcak üfleme yapan modu ise 8 santigrat dereceye kadar üfleyebiliyor. Reon, boynunuzun üst kısmında, bunun için tasarlanmış özel bir tişört ile kullanılıyor.

Airpopakıllı maskeelektrikli scootermodüler maskenasaNASA PulseNASA Pulse kolyeNinebot KickScooter Air T15Reon PocketSegweySony Reon PocketSony’den giyilebilir klimaxiaomiXiaomi akıllı maske

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir