Sosyal medya kararname savaşı: Twitter’dan ilk tepki!

  • admin
  • 2 Years ago
  • 0

Sosyal medya platformu Twitter, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı Donald Trump’ın yasamsal medya kararnamesini imzalamasının derhal peşinden evvel reaksiyonunu gösterdi. Twitter – Trump arasındaki yasamsal medya kararname savaşı gittikçe kızışırken, Trump’ın iki mesajına yaptırım geldi.

Sosyal medya kararname savaşı kızışıyor: Twitter’dan evvel tepki!

Minneapolis’te kara tenli tek AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ yurttaşı var olan George Flyod’un zabita tarafından öldürülmesini sokakta protesto edilmesine baz alinarak ileti paylaşan Trump, Twitter engeline takıldı.

Twitter’ın yasamsal medya kararnamesi imzalandıktan sonraki evvel reaksiyonu olarak değerlendirilen yaptırımda, Trump’ın paylaştığı tweet “Bu mesaj, şiddetin yüceltilmesine ait Twitter kaidelerini ihlal etmektedir. ama Twitter, bu mesaja erişimin kamuoyunun yararına olacağı düşüncesiyle erişimi kısıtlamıştır.” açıklamasıyla Twitter tarafından kısıtlandı.

sosyal medya kararname savaşı

Twitter’ın açıklamasının devamında, “Kişilerin bu tweet’ten etkilenerek şiddet eylemlerinde bulunmasını engellemek yerine adım attık. ama tweet’i Twitter’da tutma kararı aldık çünkü gündemdeki tek mevzu ile alakalı olduğu amaciyla kamuoyunun bu tweet’e erişebilmesi önemli” dendi.

Trump’ın paylaştığı ileti dolaysiz olarak okunamazken, dahada fazlasını gör bağlantısına tıklanarak okunabiliyor. Twitter’ın bu adımından ardindan Trump cephesinin amaciyla nasıl tek yollar izleyeceği heyecan ediliyor.

sosyal medya kararnamesitrumptwitter

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir