Sosyal Medya yeni reklam kuşağı oldu

  • 8 Months ago
  • 0

Pandemi süreciyle birlikte dönemin en popüler mesleği vaziyete gelen influencer sektörüne adım atan yasamsal medya fenomeni Yusuf Güney, artık firmaların reklam kampanyaları ve mahsul tanıtımları yasamsal medya üzerinden yaptığını belirtiyor. Bu vaziyette Instagram benzeri platformlar da reklam kuşağı benzeri oldu diyen Yusuf Güney, köpeği ile birlikte mekân tanıtımlarına ve açılışlarına gidiyor. Çok sevimli tek can arkadaşına sahip var olan influencer Yusuf Güney, ona ailenin tek ferdi benzeri bakıyor. Sevimli köpeğin hayatına girdiğinden beri bahtın hep yanında olduğunu da özellikle belirtiyor.

Sosyal Medya Reklamları ile Takipçi Sayısı Çok var olan Kazanmaya Başladı

Facebook, Instagram, Twitter, Pinterest ve bunun için eş popüler yasamsal medya ağları öyle geniş tek kullanıcı kitlesine erişti ki bu durum ticaret yapanların da dikkatinden kaçmadı. özellikle Instagram bütün rakiplerini arkada bırakarak milyarı aşkın üyeye sahip vaziyete geldi.

Yapılan araştırmalar 54 milyon kişinin gün içinde vasati 7 saat civarindan internette vakit geçirdiğini gösteriyor. Bu veriler ışığında, reklam ve başka tanıtım sektörlerinin de bu yasamsal ağlara kayması gayet doğal ve doğru tek adımdır.

Kişisel blog, şirket, firma, mahsul tanıtımı, meşhur isimler Bir hayli değişik alandan kişi Instagram benzeri yasamsal ağlarda Bir hayli kullanıcıya ulaşabiliyor. tv reklamlarına milyonlarca reklam bütçesi ayıran şirketler artık yatırımlarını yasamsal medyaya kaydırmaya başladı.

Peki, neden tek Influencer’a ihtiyacınız var? yasamsal medya uzmanı ihtiyacınız olmadığına inanıyorsanız tek defa dahada düşünün. Instagram üzerinden tanıtım ve reklam uygulamak size sade gelebilir ama işin perde arkasında bilinmeyen çok kalite var. Tanıtım yapacağınız mahsul kimlere hitap ediyor? İnternetten veyahut Instagram’dan satın alma işlemi yapan kişiler kimler? Hangi ıslak aralığına paylaşımlar yapmalıyım? Düşük bütçe ile dahada çok kişiye nasıl ürünlerimi tanıtabilirim?

Yukarıdaki suallerin bazılarına cevap veriyor olabilirsiniz ama eminiz ki bilmediğiniz çok şey var. Örneğin: tek miktar reklam bütçesi ayırdınız, yaptığınız satışlar ile ayırdığınız reklam bütçesi sizi tatmin etmedi, ne yapacaksınız? İşte bu noktada tek Influencer’a ihtiyacınız var. Ayırdığınız bütçeden dahada düşük miktarlara dahada çok kişiye erişim sağlayarak satışınızı artırmaya muavin olacak kişi yasamsal medya uzmanıdır.

Instagram’da paylaşmak istediğiniz görsellerin düzenlenmesi, etiketlerin doğru kullanımı, doğru yerlerde yapılacak paylaşımlar, marka bilinirliğinin artırılması… bütün bu işlemleri ve dahada fazlasını yasamsal medya uzmanı ile yapabilirsiniz. ferdi olarak yapacağınız işlemler boşa vakit ve kazanç harcamanıza neden olur. Zira rakipleriniz Influcer ile çalışarak cirolarını her geçen vakit artırıyorlar.

“Günümüzde özellikle pandemi döneminde reklamlar yasamsal medyada yaygınlaştı. Zira bu dönemde vasati internette geçirilen 7 saatlik müddette ve kişi sayısından inanılmaz tek artış oldu. Hem de market alışverişini dahi webten yapan insanların sayısında ağırbaşlı tek yükseliş grafiği var. Bu durum takipçi sayısı çok var olan insanların reklam yüzü ve marka elçisi olmasına neden oldu. Bu sayede amaç kitlelerine ulaşma ile alakalı nokta atışı yapan firmalar ve influencerlar karlı çıktı” şeklindeki izahlarıyla Yusuf Güney, bu alandaki fırsatı görüp değerlendiren Bir hayli girişimciden biri olarak Instagram platformunda @yusufguney olarak yer almaktadır.

Köpeği ile birlikte çektiği kısa videoları 300 bin kişi tarafından izlenen DJ Yusuf Güney, 1997 silahlı güç Fatsa doğumludur. Web siteleri amaciyla grafik tasarımı, yazılım ve müessesesel portal  çalışmaları yürüten aynı zamanda da bilişim uzmanı var olan toy girişimci işinin başka tek kolu var olan Instagram tanıtımlarında da çok fazla yollar almış durumdadır.

Gelecek İnternette

Geleceğin internette olduğunu belirten Influencer Yusuf Güney, “İnternet gelecekte derhal her biçimde faaliyetin yapılabildiği tek alan haline gelecektir. bu erken dahi bankacılık işlemleri, alışveriş, eğitim vb. işlemler amaciyla düş dahi edemeyeceğimiz civarindan uygulama geliştirildi. Gelecekte bunların çoğaldığını düşündüğümüzde derhal her işimizi burada yapabileceğiz” şeklindeki ifadeleriyle gelecekte internetle yapılabilecekler konusuna da açıklık getirdi.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir