Spotify’a YouTube Music özelliği geliyor

  • admin
  • 2 Years ago
  • 0

Dünyanın en popüler çevrimiçi müzik dinleme servisleri arasında yer alan Spotify tarafında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Şimdi de Spotify video özelliği ile ilgili detaylar ortaya çıktı. Anlaşıldığı kadarı ile Spotify, YouTube tarafından çeşitli özellikleri kendi platformuna dahil ederek rekabeti korumaya çalışıyor.

Spotify video özelliği Canvas ortaya çıktı

Twitter üzerinden Spotify’ın yaptığı çalışmaları açıklaması ile bilinen Jane Manchun Wong’un yeni paylaşımı, Spotify Canvas özellliği oldu. Bu özellik müziklere, yeni bir video sekmesi getiriyor. Böylece müzik dinlenirken, daha önceden hazırlanmış o müzik ile ilgili söz konusu videoyu da izlemek mümkün olacak. Ancak bu videonun, şu an için müzik klibi gibi olmayacağı ifade ediliyor.

spotify video özelliği

Anlaşıldığı kadarı ile Spotify, video bölümünde müzik albümündeki görsel çalışmalardan hazırlanmış kısa videolar oynatabilmeyi mümkün hale getiren bir özellik üzerinde çalışıyor. Spotify video özelliği çok kısa olmamakla beraber, müzik klibi gibi uzun bir videoda da olmayacak.

Şu an için bu özelliğin geliştirme aşamasında olduğunu da ifade etmekte fayda var. Bununla birlikte kesin olarak son kullanıcılara ulaşacak bir özellik olup olmayacağı da henüz netleşmiş değil. Şu an için klipler için düşünülmüyor gibi görünüyor olsa da ilerleyen dönemlerde bu değişebilir. Nitekim Spotify video özelliği, YouTube benzeri klip oynatma desteği haline de gelebilir.

Söz konusu bu özelliğin ne zaman çıkacağı konusunda da henüz bir bilgi mevcut değil. Şu an için bilinen detaylar bu şekilde sınırlı kalıyor. İlerleyen dönemlerde bu konu hakkında yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor olacaktır.

Spotify CanvasSpotify Canvas özelliğiSpotify Canvas video özelliğispotify video özelliği

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir