Steve Jobs, 30 yıl önce bugünleri anlatmış!

  • admin
  • 1 year ago
  • 0

2020 yılının ilk yarısını yeni tamamlamış olmamıza rağmen, onlarca olay yaşadık. Bunlar arasında en büyük krizin, halen etkisi devam eden ve ne zaman geçeceği bilinmeyen corona virüs salgını olduğu tartışılmaz bir gerçek.

Tüm dünyadaki ekonomik krizi bir kenara bırakacak olursak, virüs salgınının etkilerinden birisi de, çalışma şeklimizin değişmesi oldu. Salgın nedeniyle milyonlarca çalışan işine evden devam etti ve bu durum şirketlerin tamamen uzaktan çalışma sistemine geçip geçemeyeceğini test etmesini sağladı.

Yıl 1990: Steve Jobs uzaktan çalışma sisteminden bahsediyor!

2011 yılında hayatını kaybeden, Steve Jobs’un bu günleri 30 yıl önce gördüğü ortaya çıktı. Hayır, Jobs corona virüs salgınını görmedi. Teknolojinin insanların çalışma şeklini nasıl değiştirebileceğini yıllar önce dile getirdi.

1990 yılında gazeteci Jon Erlichman ile yaptığı röportajda, bilgisayar ve internet ağları sayesinde insanların bir arada çalışabildiğini belirten Jobs bu sayede çalışanların nerede bulunduklarının öneminin kalmadığını vurguluyor.

Şirketlerde çalışma koşullarının çok hızlı bir şekilde değiştiğini, ancak yönetim sisteminde aynı hızda bir değişiklik yaşanmadığını vurgulayan Jobs, uzaktan çalışma sistemi sayesinde insanların coğrafi değişimlere maruz kalmadan, değişim sürecinden etkilenmeden çalışabildiğini belirtiyor.

Uzaktan çalışma sayesinde şirketlerin değişen iş koşullarına en hızlı şekilde ayak uydurabildiğini belirten Jobs’un röportajda yaptığı konuşmadan bir kesit;

Steve Jobsuzaktan çalışma

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir