Tesla Model S yeni menzili ile dünyadaki ilk oldu!

  • admin
  • 1 year ago
  • 0

Elon Musk önderliğinde elektrikli otomobil alanında yoluna devam eden Tesla, yeni gelişmeler ile gündeme gelmeye devam ediyor. Kısa bir süre önce de yeni Tesla Model S menzili ile dikkatleri üzerine topladı. Yeni geliştirme ile birlikte Tesla Model S bir ilki başarmış oldu.

2020 yeni Tesla Model S menzili, dünyada bir ilk oldu

Kısa bir süre önce yapılan resmi açıklamaya göre Tesla Model S yeni artırılmış menzil seçeneği ile resmi olarak 402 mil seviyesine kadar çıkmayı başarmış durumda. Bu da yaklaşık olarak 646.95 km anlamına geliyor. Yeni menzile sahip bu model için, Model S Long Range Plus isimlendirmesi kullanılacak.

Tesla Model S menzili

Tek şarj ile kat edilebilecek söz konusu bu mesafe Tesla Model S’i, dünyanın en uzun menzile sahip elektrikli otomobili konumuna yükseltmiş oldu. Yeni menzil dikkate alındığında, 2019 Model S 100D modeline kıyasla yaklaşık olarak yüzde 20 oranında bir menzil artışı yaşanmış gibi görünüyor.

Yeni Tesla Model S menzili, açıklanan resmi bilgilere göre EPA tarafından da onaylanmış durumda. Nitekim kaydedilen bu başarı da EPA onayları listesi üzerinde kendini gösteriyor. Model S Long Range Plus modelinde yapılan geliştirmeler arasında, yeni 8.5 inç tekerlekler de yer alıyor. Açıklanan bilgilere göre aerodinamik olarak yapılan iyileştirmeler, menzil artışında yaklaşık olarak yüzde 2 oranında pozitif etki oluşturmayı başarmış.

Bunların dışında şarj ünitesi, fren sistemi ve süper şarj tarafında da çeşitli iyileştirmeler yapıldığına dikkat çekiliyor. Son olarak belirtmek gerekirse yeni menzil seçenekli modelin Amerika Birleşik Devletleri’nde resmi olarak satışları da başlamış durumda.

elon musktesla model sTesla Model S özellikleriTesla Model S bataryaTesla Model S menzilyeni tesla model s

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir