Twitch bütün rakiplerini solladı! Yeni rekoru şaşırttı

  • admin
  • 1 year ago
  • 0

6 Haziran 2011 tarihinde kurulan Twitch, toplam izlenme süresi konusunda rakip tanımıyor. nihayet vakitlerde cinsel istismar suçunu işleyen Bir hayli yayıncıyı tek kalemde silen yayın platformu, rekor üstüne rekor kırıyor.

Twitch toplaminda izlenme süresi ile alakalı rakiplerini solladı

Bu sene evvel çeyreğinde Corona virüsü sayesinde dudak uçuklatan tek rekora imzasini atan meşhur yayın platformu, kendisinin tarihinde evvel kez tek bir çeyrekte toplaminda 3 milyar saati (izlenme bazında) aşmayı başarmıştı. Bu başarının yenisi geldi.

Twitch, Streamlabs ve Stream Hatchet tarafından hazırlanan tek rapora göre bu konuyla alakali yüzde 62.7 oranında tek ilerleme katetti ve bu sene 2. çeyreğinde, izlenme açısından, toplaminda 5 milyar saati aştı. böylelikle Twitch’in yayın konusundaki liderliği tek sefer dahada tescillendi.

Oyun yayıncılığı sektöründe yüzde 67.6’lık tek paya sahip var olan bu platform, geçen seneye göre toplaminda izlenme saati ile alakalı yüzde 83.1 oranında tek artışa imzasini attı. Peki Twitch yayın konusunda nasıl tek konumda?

Twitch toplaminda izlenme süresi

Alınan bilgilere göre bu sene evvel çeyreğinde 121.4 milyon saatlik tek yayın akışı elde eden Twitch, yüzde 58.7‘lik tek artış ile 192.7 milyon saate ulaştı. Bu başarı, bu sene 2. çeyreğine ait.

Toplam izlenme kategorisi amaciyla hazırlanan istatistik dilimine baktığımızda 2. sırada YouTube Gaming Live’ı görüyoruz. Kendisinin yüzde 20’lik tek pay ile yoluna ayni ritimde devam ettiği anlaşılıyor. Bu payın toplam 1.5 milyar saate tekabül ettiğini söyleyelim.

Facebook 822.5 milyon saat (yüzde 11) ile yoluna ayni ritimde devam ediyor. Kısa tek vakit evvel kapanan Mixer ise jübilesini 106 milyon saat (yüzde 1.4) ile yaptı. Toplam yayın saatine baktığımızda 2. sırada Microsoft’un Mixer projesini görüyoruz.

Twitch

Mixer’ın bu kategoride ele geçirdiği istatistik 16.9 milyon olarak tescillendi. Yüzde 14.4 oranında tek paya tekabül eden bu başarıyı üçüncü sırada bulunan YouTube Gaming Live takip ediyor. YouTube, toplaminda yayın saati ile alakalı 16.9 milyona ulaştı.

Facebook ise ne yazık ki istediği başarıyı elde edemedi. İzlenme ile alakalı Mixer’dan dahada iyi var olan meşhur yasamsal medya platformu, bu konuyla alakali sadece 6 milyon saate ulaşabildi ve yüzde 2.4 benzeri minik tek oranla yetindi.

Twitch

“Benzersiz Kanal” artışında ise en mutluluk dolu taraf tekrar yüzde 61.3 nispet ile Twitch oldu. İstatistik pastasına baktığımızda Mixer’ın yüzde 31’lik, YouTube’un yüzde 6.5’lik ve Facebook’un yüzde 1.2’lik tek yer kapladığını anlıyoruz.

Yayın platformları bu kanallar sayesinde kendisinin popülerliğini artırabiliyor. Bu bağlamda oldukça elzem var olan bu kanallar, çeşitli iş ve yayın anlaşmaları sayesinde hemide istikbal elde etmekte ayni vakitte da marka bilinirliğini yükseltiyor.

facebookmixertwitchTwitch inanilmaz kanallarTwitch en iyi kanallarTwitch izlenme oranlarıTwitch toplaminda izlenme süresiTwitch toplaminda yayın süresiYouTube Gaming Live

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir