Twitter’ı Türkler mi hack’ledi?

  • admin
  • 1 year ago
  • 0

15 Temmuz gecesi hackerlar tarafından ünlülerin ve Bir takım müesseselerin hesaplarına siber hücum düzenlendi. hücum tarihi hasebiyle akıllara Twitter’ı Türkler mi hackledi suali geldi. Bu hücum neticesinde hackerlar Bir hayli hesap üzerinden BTC cüzdanı paylaşıldı ve surat binlerce dolar kazanç elde ettiler.

Twitter’ı Türkler mi hackledi?

Bu gece düzen eden siber hücum neticesinde Bir hayli onaylı hesap hacklendi ve hesaplar üzerinden BTC cüzdanı yayınlandı. Hackerlar yapılan hücum neticesinde takriben olarak 115 bin dolar değerinde Bitcoin elde etti.

Bill Gates, Elon Musk, Mike Bloomberg, Apple, Kanye West, Whiz Khalifa, Jeff Bezos ve Uber benzeri Bir hayli onaylı hesabı hackleyen perişan niyetli kullanıcılar Bilinen Bir takım kripto kazanç borsalarına ait hesapları da ele geçirdi.

Yapılan paylaşımlar neticesinde Bir hayli kullanıcı mağdur olurken yapılan saldırıdan takriben tek saat ardindan Twitter ekibi olayın incelendiğini ve İhtiyaç duyulan önlemlerin alınacağını belirten tek Twit attı.

Hackerların basit tek şekilde iz kaybettirmek amaciyla kripto kazanç kullandığı belirtiliyor. Her ne civarindan kanıtlanamasa da saldırıların Türk hackerlar tarafından yapıldığı söyleniyor. Daha rastgele tek hacker grubu saldırıyı üstlenmedi. vakit içinde hemide Twitter’ın ayni vakitte da mağdurların İzah yapması bekleniyor.

Yapılan saldırılar KVKK kapsamında değerlendirildiğinde kişisel veriler ifşa edildiği amaciyla Bir hayli ülkenin Twitter’a yüklü miktarda karar kesmesi bekleniyor. Yapılan saldırılar neticesinde hangi hesaplara erişilebildiğini ve sisteme ne civarindan hasar verildiği ne yazık ki bilinmiyor. Bu sebepten dolayı şifrelerinizi değiştirmenizi öneri ediyoruz.

ünlülerin twitter hesapları hacklendiTwitter hacklendiTwitterı kim hackleditwitterı Türkler mi hackledi

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir