Ulaştırma Bakanlığı’ndan operatörlere inceleme kararı!

  • admin
  • 2 Years ago
  • 0

Ramazan Bayramı’nı bu sene her birimiz Hanelerimizde geçirdik. Dolayısıyla bayramlaşmak amaciyla de telefon görüşmelerine ağırlık verdik. Ancak, bayramın 1. gününde başlayan yoğunluk hasebiyle Bir hayli kişi ne yazık ki arama yapamadı. Şimdi ise Ulaştırma Bakanlığı tarafından GSM operatörleri amaciyla bayram incelemesi başlatıldığı alana çıktı.

Ulaştırma Bakanlığı GSM operatörleri amaciyla harekete geçti

Hürriyet’te bulunan habere göre, yaşanan ulaşım meselesi hasebiyle Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı harekete geçti. Kaynaklardan gelen bilgilere göre resmi makamlar evvel olarak GSM şirketlerine vaziyeti sordu. Ancak, alınan yanıtlardan tatmin olmadı. bu sebeple Haberleşme genel Müdürlüğü tarafından ayrıntılı tek analiz sürecinin başlatılmasına karar verildi.

Kısa süre evvel de Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu mevzu hakkinda şu tweeti atmıştı:

Benzer tek vaziyette 26 Eylül bugünü İstanbul’da 5.8 büyüklüğündeki depremin derhal peşinden da yaşanmıştı. 27 saate ulaşan iletişim meselesi hasebiyle BTK tek tahkikat başlatmıştı ve sonucunda, üç GSM operatörüne toplaminda 19.5 milyon TL’lik karar kesilmişti.

gsm operatörleriramazan bayramıturk telekomturkcellulaştırma bakanlığı gsm operatörleriulaştırma ve altyapı bakanlığıvodafone

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir