Ünlülerin Twitter hesapları hacklendi! İşte nedeni

  • admin
  • 1 year ago
  • 0

Hackerlar geçtiğimiz günlerde çıkan Bir takım 3. parti uygulama ve Twitter Core bazlı açık alana çıkmıştı. Hackerlar tarafından bu açıklar kullanılarak Bir takım müessesesel firmaların ve ünlülerin Twitter hesapları hacklendi.

Ünlülerin Twitter hesapları hacklendi

Bazı 3. parti uygulamalarda ve Twitter Core sisteminde açık keşfedilmişti. 15 Temmuz gecesi bu açıklardan istifade eden perişan niyetli kullanıcılar Bir takım ünlülerin ve müessesesel firmaların resmi hesaplarını hackleyerek Twit attı. Yaşanan olaydan kısa tek vakit ardindan Twitter’ın borsa değeri yüzde 4,12 düşüş yaşadı.

Hacklenen hesaplardan BTC cüzdan adresi paylaşan hackerlar, kullanıcılardan bu hesaplara kazanç göndermesini istedi. Elon Musk, Apple Binance, CoinDesk ve KuCoin benzeri Bilinen hesaplardan atılan Twitler sayesinde Bir takım kullanıcıları dolandırmayı muvaffak olan hackerlar eylemlerine ayni ritimde devam ediyor.

Bazı kullanıcıların verilen BTC hesaplarına kazanç göndermesi dikkat çekti. Twitter ekibi ve mağdurlar tarafından Daha resmi tek İzah yapılmazken Bir takım kullanıcılar ikaz niteliğinde izahlar yaptı.

Ünlülerin Twitter hesapları hacklendi

Hackerlar Elon Musk’ın Twitter hesabını etkin olarak kullanmaya ayni ritimde devam ediyor. perişan niyetli kullanıcılar geçtiğimiz sene Elon Musk’ın hesabını taklit ederek eş şekilde Bir hayli kişiyi dolandırmıştı. Bu olaydan ardindan saldırının aynı kişiler tarafından yapılmış olabileceği düşünülüyor. Musk, çoklukla Twitlerini iPhone ile atarken hackleyen ekibin Web uygulaması üzerinden Twit atması dikkat çekti.

Bill Gates’in Twitter hesabının hacklendiği de argüman ediliyor. Twitter ekibinin bu konuyla alakali ne vakit ve nasıl önlem alacağı Daha bilinmiyor. toplaminda 109 bin dolar vurgun yapıldığı söylentiler arasında yer alıyor.

Güncelleme: Hacklenen Twitter hesapları arasına Uber, Kanye WestJeff Bozes ve Mike Bloomberg de katıldı.

Ünlülerin Twitter hesapları hacklendi

ünlülerin twitter hesapları hacklendiBill Gates Twitter hesabı hacklendiBinance Twitter hesabı hacklendiElon Musk Twitter hesabı hacklenditwitterTwitter hesapları hacklendi

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir