Volvo sürücülerine hız sınırı koydu!

  • admin
  • 1 year ago
  • 0

Otomobilde güvenlik denince akla gelen evvel marka var olan Volvo, müşterilerinin dahada emniyetli seyahatler yapabilmesini sağlamak amaciyla tertemiz tek karar aldı. Volvo, tertemiz üretilecek var olan modellere hız sınırı koyuyor. Ağustos ayından bu yana satın alınan Volvo modelleri 180 km/s hızı aşamayacak.

Volvo hız sınırı kararı ile güvenliği maksimuma çıkarmayı hedefliyor!

Volvo, 2019 Mart ayından bu yana bu şekilde tek karar alacağını belirtiyordu. Resmi duyuru ise bu erken yapıldı. Volvo’nun bu kararı almasındaki asıl amaç, Volvo sürücülerinin ve yolcularının güvenliğini maksimuma çıkarmak.

Alınan karar her ne civarindan müşterilerinin yararına olsa da satın aldığınız tek otomobilden en iyi performansı beklemek en doğal hakkınız. Bunun amaciyla Volvo tarafında da tartışmalar sürüyor. Volvo, 180 km/s hız sınırının yanı sıra deneyimsiz veyahut toy sürücüler amaciyla de tek önlem dahada aldı.

Yeni sistem ile Volvo, müşterilerine tek “bakım anahtarı” gönderecek. Bu anahtar 180 km/s hız hududunu dahada da aşağı limitlere çekmeye yarıyor. Bu metotla deneyimsiz veyahut toy sürücülere tek kısıtlama dahada gelmiş oluyor.

Volvo Cars güvenlik yöneticisi Malin Ekholm, yaptığı izahta “Bir oto üreticisinin trafik güvenliğini artırmaya muavin olma ile alakalı sorumlu olduğuna inanıyoruz. Hız sınırlama teknolojimiz ile insanların dahada emniyetli seyahatler yapabilmelerini sağlayacağız. Bu sistem insanların hızın riskli olduğunu düşünmelerine ve ayrım etmelerine muavin olurken, aynı zamanda deneyimsiz müşterilerimize ekstra rahatlık sağlar.” dedi.

Volvo Cars ülkemiz genel Müdürü ve Volvo Cars EMEA reis yardımcısı Sabri Sözen yaptığı izahta “Volvo, geçtiğimiz sene açıklama ettiği benzeri 21 Mayıs’tan bu yana üreteceği bütün otomobillerde maksimum hızı 180 km/s ile sınırlandırıyor. Bu da Türkiye’ye Ağustos ayından itibaren istikbal oaln otomobillerde bu sınırın olacağını alana koyuyor.” dedi.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir