VW Türkiye fabrikası için kararını vermiş olabilir!

  • admin
  • 1 year ago
  • 0

Otomobil endüstrisi yayıncısı Automobilwoche, Çarşamba bugünü Alman oto üreticisinin kaynaklarına atıfta bulunarak yaptığı izahta Volkswagen ülkemiz fabrikası amaciyla aldığı karar ile alakalı iddialarda bulundu.

Volkswagen ülkemiz fabrikası amaciyla kararını vermiş olabilir!

Automobilwoche’un Alman oto üreticisine yakın kaynaklardan aldığını argüman ettiği bilgiye göre VW; tasarilanan çok markalı fabrikayı dahada evvel açıklanan şekilde Manisa’ya inşa etmeyecek. Bunun yerine, tertemiz kuşak VW Passat ve Skoda Superb yeni sezon modelleri Slovakya’daki Bratislava fabrikasına taşeron olacak.

volkswagen ülkemiz fabrikası

Automobilwoche’un Wolfsburg grubundaki ani çok kaynak tarafından doğrulandığı iddiasıyla alana çıkan habere göre, Manisa’da kurulacagi bildirilen tertemiz fabrikada 4 bin kişiye istihdam sağlanmasının önü de kapanmış oldu.

Ortaya atılan söylemler amaciyla VW Almanya ve ülkemiz merkezlerinden mevzu ile alakalı Daha tek İzah gelmedi. Pandemi sürecinin öncesinden bu yana VW’nin fabrika ile alakalı belirsiz davranması, Automobilwoche’un iddiasının doğruluğunu yükseltiyor.

skoda superbVolkswagenVolkswagen ülkemiz fabrikasıVWVW Passat

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir