Xiaomi, kablosuz hızlı şarj için çıtayı yükseltiyor

  • 8 Months ago
  • 0

Ürettiği bütçe dostu akıllı telefonlarıyla popülerlik kazanan Xiaomi, kablosuz hızlı şarj desteği için yeni bir adım atacak. MIUI 12 beta versiyonu üzerinde yapılan bir incelemeyle, firmanın 67W kablosuz şarj desteğine sahip iki yeni telefon için hazırlık yaptığı ortaya çıktı.

67W kablosuz hızlı şarj desteğiyle gelmesi beklenen ilk telefon: Xiaomi Mi 11 Pro

Çin merkezli teknoloji firması Xiaomi’nin, 67W kablosuz hızlı şarjı destekleyen ilk telefonunun Xiaomi Mi 11 Pro olacağı iddia ediliyor. 12 Şubat tarihinde tanıtılacak Mi 11 Pro’nun yanı sıra bir telefonda daha bu hızlı şarj teknolojisinin görülmesi bekleniyor. Ancak model ismi için henüz bir bilgi yok.

Öte yandan bu teknolojiye sahip olacak telefonlar hakkındaki bir diğer ipucu da işlemci oldu. 67W kablosuz şarj desteğine sahip cihazlar, gücünü Qualcomm’un amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 888‘den alacak.

Xiaomi, kablosuz hızlı şarj konusunda daha önce de çalışmalarıyla gündeme geldi. Firmanın 80W kablosuz hızlı şarj aleti için hazırlık yaptığı ortaya çıkmıştı. Ancak şu anda bu kapasiteyi destekleyen bir telefon da bulunmuyor. Markanın bu adımı, geleceğe hazırlık olarak düşünülüyor.

Xiaomi’nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi

Xiaomi’nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi

Yeşil Robot kanalımızda incelemesini gerçekleştirdiğimiz Snapdragon 888 işlemcili amiral gemisi Xiaomi Mi 11 özellikleri neler? Mi 11 neler sunuyor?

xiaomiXiaomi 67W hızlı şarjxiaomi kablosuz hızlı şarj

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir