Xiaomi Note 9 Pro vs Xiaomi Note 8 Pro

  • admin
  • 1 year ago
  • 0

ShiftDelete.Net olarak Xiaomi Note 9 Pro vs Xiaomi Note 8 Pro videosu ile karşınızdayız. Bu videomuzda hem Xiaomi Note 9 Pro özellikleri neler hem de Xiaomi Note 8 Pro özellikleri neler yakından bakıyoruz. İlk bakışın ardından hangi telefon nerede avantajlı konumda sorunun cevabını sizlere deneyimlerimiz ile beraber aktarıyoruz.

Xiaomi Note 9 Pro vs Xiaomi Note 8 Pro video ile karşınızdayız

Xiaomi Note 8 Pro modeli geçtiğimiz yıl kullanıcılar tarafından oldukça fazla sevilmişti. Şimdi ise bu modelin üstüne yeni bir model geldi ve Xiaomi Note 9 Pro olarak anılan bu model hakkında kafalarda oldukça fazla soru işareti var. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve sizleri videomuz ile baş başa bırakalım.

Redmi Note 9 Pro’yu nereden alabilirim?

Redmi Note 9 Pro’yu buraya tıklayarak Hepsiburada üzerinden satın alabilirsiniz.

Redmi Note 9 Pro özellikleri ve bize sunulanlar

Redmi Note 9 Pro, önü ve arkası Gorilla Glass 5 ile korunan bir cam ile geliyor. 209 gram ağırlığındaki telefon, 8.8 mm kalınlığa sahip. Telefonun ekranı 6.67 inç büyüklüğünde. Bu ekran 1080×2400 çözünürlüğe sahip IPS LCD ekran ve ön kamera damla çentik şeklinde ekrana konumlandırılmış. Telefonun ekranı bu büyüklük ve çözünürlükle beraber 395 ppi değerine ulaşabiliyor.Telefonun içerisinde işlemci olarak Snapdragon 720G işlemcisini görüyoruz. Bu 8 çekirdekli işlemci, telefonun performansında büyük rol oynuyor. Telefon genel olarak hızlı bir deneyim vaat ediyor. Bu işlemci ile beraber kullanıcılara 64 ve 126 GB depolama alanlarında 6 GB RAM sunuluyor.

Telefon arkada 4 ve önde 1 olmak üzere toplam 5 kamerası var. Akıllı telefonun ana kamerası 64 megapilsel çözünürlüğünde ve f/1.9 diyafram değerine sahip. Geriye kalan kameralardan geniş açılı kamera 8 megapiksel çözünürlüğünde ve f/2.2 diyafram değerine sahip, makro kamera 5 ve son kamera olan derinlik algılayıcısı kamera da 2 megapiksel çözünürlüğe ve f/2.4 diyafram değerine sahipler. Ön kamera ise 16 megapiksel çözünürlüğünde, f/2.5 diyaframa sahip bir değer ile karşımıza çıkıyor.

Telefonun batarya tarafında ise 5020 mAh büyüklüğünde bir batarya ile karşımıza çıkıyor ve 30W gücünde bir adaptör ile şarj oluyor. Bu güç telefonu 1 saat içerisinde şarj edebiliyor. Bağlantı tarafında ise telefon Wi-Fi 5, Bluetooth 5.0 ve NFC desteğine sahip.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro özellikleri

6.5 inç büyüklüğünde, 1080X2340 çözünürlüğe sahip IPS LCD bir ekran ile karşımıza çıkan telefon oldukça ideal bir ekrana sahip. Bu ekranın üst kısmında ise, damla çentik şeklinde ön kamera konumlandırılmış.

Telefonun kalbinde MediaTek Helio G90T işlemcisi bulunuyor. Bu işlemci 8 çekirdekli bir işlemci ve Note 8 Pro için yeterli bir şekilde karşımıza çıkıyor. Telefon, 64 GB ve 128 GB depolama alanına sahip modeller ile karşımıza çıkarken 6 GB RAM bu depolama alanına eşlik ediyor.

Telefonun üzerinde 5 farklı kamera bulunuyor. Ana kamera 64 Megapikselçözünürlüğünde karşımıza çıkarken, geniş açılı kamera 8, derinlik ve makro kameralar ise 2 Megapiksel çözünürlüğünde karşımıza çıkıyorlar. Ana kamera 4K 30 fps videolar çekebiliyor.Ön taraftaki kamera ise 20 Megapiksel çözünürlüğünde ve kullanıcılar için oldukça yeterli.

Telefonun kalbinden 4500 mAh büyüklüğünde bir batarya bulunuyor. Bu batarya kutudan çıkan 18 Watt gücünde adaptör ile şarj oluyor.

Videomuzu izledikten sonra bizlerle fikirlerinizi paylaşmayı unutmayın. İyi seyirler

Xiaomi Note 8 ProXiaomi Note 8 Pro özellikleriXiaomi Note 8 Pro kameraXiaomi Note 8 Pro karşılaştırmaXiaomi Note 8 Pro pubgXiaomi Note 8 Pro vsXiaomi Note 9 ProXiaomi Note 9 Pro özellikleriXiaomi Note 9 Pro hangisi daha iyiXiaomi Note 9 Pro incelemeXiaomi Note 9 Pro kameraXiaomi Note 9 Pro karşılaştırmaXiaomi Note 9 Pro pubgXiaomi Note 9 Pro sdnXiaomi Note 9 Pro shiftdeleteXiaomi Note 9 Pro vsXiaomi Note 9 Pro vs Xiaomi Note 8 Pro

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir