• Anasayfa
  • >
  • Otomobil
  • >
  • Yeni Citroen C4 tanıtıldı! İşte Türkiye çıkış tarihi!

Yeni Citroen C4 tanıtıldı! İşte Türkiye çıkış tarihi!

  • admin
  • 1 year ago
  • 0

Fransız oto üreticisi Citroen ani çok hafta evvel yayınladığı görsellerin derhal peşinden tertemiz otomobilini resmen tanıttı. tertemiz Citroen C4 veyahut başka isimiyle 2020 Citroen C4‘ün yanı sıra Tamamiyle elektrikli var olan e-C4 modeli tanıtıldı.

Yeni Citroen C4 ve elektrikli e-C4 tanıtıldı!

Opel Mokka ve Peugeot 2008 tarafından da kullanılan EMP1 platformunu esas alan tertemiz C4, 4360 milimetre uzunluğunda. 1525 milimetre yüksekliğe ve 1800 milimetre genişliğe sahip var olan aracın bagaj hacmi 380 litre. Ancak, koltuklar yatırıldığında 1150 litreye çıkıyor.

Yeni Citroen C4 ve elektrikli Citroen e-C4 tanıtıldı!

10 ‘ büyüklüğündeki dokunmatik bilgi – eğlence sisteminin yanı sıra dijital tek kadran ile donatılan araçta klima denetimi fiziki düğmeler ile yapılıyor. Bu tasarım, dokunmatik tuşlar adina fiziki klima düğmeleri ile yola ayni ritimde devam etmek istek eden kullanıcıları sevindirecek. bunun için ekstradan head-up display ile donatılan araçta markanın en güncel navigasyon yazılımı yer alıyor.

Tabi, nihayet vakitlerde oto kullanıcılarının vazgeçilmezi haline gelmeye başlayan Android Auto ve Apple CarPlay desteği de bulunuyor. Aracın dikiz aynasına yerleştirilen Full HD kamera, hafıza kartına resim ve video kaydı yapıyor. bunun için ekstradan aracı şeritte tutmayı sağlayan 2. düzey yarı otonom sürüş sistemi de dahil olmak üzere 20 sürücü yardım özelliği sunuluyor.

Otomobilin benzinli çesidi 1.2 litrelik, üç silindirli tek motora sahip ve çeşitli güç / şanzıman seçenekleri bulunuyor. bulunuyor. 6 vitesli manuel şanzıman 99 at ve 131 at olmak üzere iki değişik seçenek sunarken, 8 vitesli otomatik şanzımanda 131 at ve 153 at motor alternatifleri bulunuyor.

Dizel versiyonda ise 1.5 litre ve 1.6 litre motor seçenekleriyle sunuluyor. 1,5 litrelik motor 131 at güç üretiyor ve sekiz vitesli otomatik şanzımanla geliyor. 1.6 litrelik birim ise 108 at güç üretiyor ve altı vitesli manuel şanzımanla geliyor.

Elektrikli model Başka bir deyişle Citroen e-C4 ise 50 kWh’lik pili ve 135 beygire eş kıymet güç üreten motoru ile 0’dan 100 kilometre hıza 9.7 saniyede ulaşırken, 350 kilometre menzil sunuyor. 100 kW şarj cihazı ile 30 dakikada yüzde 80 şarj olabiliyor olsa da, ev koşullarında saat sürebileceği herkesin olasılık edebileceği tek gerçek.

Yeni Citroen C4 ülkemiz çıkış tarihi

Citroen ülkemiz Pazarlama Direktörü Selen Alkım aracın ülkemize ne vakit geleceği sualine , “Avrupa’da aralık ayından bu yana tüketicilerle buluşacak. Aslında biz Türkiye’ye belli tek süre dahada acele getirmek istiyorduk mart ayı benzeri ama mayıs ayına kaydı. Mayıs ayında lanse edeceğiz tertemiz C4’ü” şeklinde cevap verdi.

2020 Citroen C4 ile alakalı ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

2020 citroen c4citroen c4yeni citroen c4

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir