Yıla damga vuracak PlayStation 5 oyunları

  • admin
  • 1 year ago
  • 0

Uzun vakittir heyecanla beklenen vakit geldi ve PlayStation 5 evvel kez kendini gösterdi. Ağırlıklı olarak oyunların gösterildiği tanıtım etkinliğinde çok fazla teknik kalite göremedik. Ancak, konsolun tasarımı ile birlikte aksesuarları karşımıza çıktı. elbette odak noktası ise oyunlar oldu. Peki, bütün seneye damga vuracak PlayStation 5 oyunları neler?

PlayStation 5 oyunları

11 Haziran’daki etkinlikte PlayStation 5 tasarımı evvel kez gözler önüne serildi. Ayrıca, oyunları ile alakalı de mühim izahlar yapıldı. Sony’nin etkinliğinde toplamda 26 PlayStation 5 oyunu gösterildi. Gran Turismo 7, Horizon Forbidden West, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Sony stüdyolarının mühim kozları arasında. Üçüncü taraf geliştiricilerine baktığımızda ise NBA2K21 ve Deathloop benzeri oyunları görüyoruz.

Şimdi gelin bu oyunlara tek tek bakalım.

Sony PlayStation 5 nitelikleri belli oldu

Sony PlayStation 5 nitelikleri belirlendi

Oyuncuların uzunca tek müddettir beklediği, Xbox’ın rakibi Sony PlayStation 5 nitelikleri ne oldu? PlayStation 5 oyunları nasıl görünüyor?

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

Bu oyunda bizi artık Peter Parker’ın süper güçlere sahip çırağı var olan Miles Morales karşılıyor. PlayStation 5‘in SSD’si sayesinde bu oyundan beklenti New York’ta çok dahada hızlı tek şekilde yolcu edebilmek.

Ayrıca DualSense’in dokunsal art bildirimi de savaşın hissini artırmakta mühim oyun onayacaktır.

Gran Turismo 7

Aslında tertemiz tek Gran Turismo oyunu görmediğimiz PS5 etkinliği düşünülemezdi. Etkinlikte yayınlanan fragmanda oyunun araç direksiyonu arkasından nasıl oynandığını net tek şekilde görme şansı yakaladık.

Gran Turismo tutkunlarının coskuyla beklediği oyun amaciyla Daha çıkış tarihi açıklanmadı.

Godfall

Gearbox ve Counterplay Games geçen aralık ayında Godfall’u karşımıza çıkarmıştı. PlayStation 5 etkinliğinde ise oyunu tekrar gördük. PlayStation 5 oyunları arasında yerini alan Godfall’da, oyuncular düşmanlarla savaşırken başka istikametten da ganimetlerin peşine düşecek.

Oyun tek kişilik oynanabileceği benzeri iki veyahut üç kişi ile de oynanabilecek. aynı zamanda oyun direk yakın dövüşe odaklanacak ve oyuncular üçüncü kişi nişancı açısından oyunu oynayacak.

Horizon: Forbidden West

Etkileyici grafikleriyle görüdüğümüz tek başka oyun ise Horizon: Forbidden West oldu. Bir hayli ayrinti ile zenginleştirilen oyunun açık dünyasının devasa olacağını söyleyebiliriz.

Yeni oyun dahada evvelki oyunun net bittiği noktadan başlayacak. Oyun boyunca, Arizona, California, Nevada ve New Mexico benzeri eyaletleri dahil kismina alan Forbidden West keşfe çıkılacak.

Oddworld: Soulstorm

Yeni oyunda New’N’Tasty’nin kaldığı yerden ayni ritimde devam edeceğiz. Abe’nin yolculuğu PlayStation 5’in sahip olduğu teknik özelliklerle desteklenecek ve oyuncu bu yolculuğun içindeymiş benzeri hissedecek.

Daha derin tek hayat ile karşılaşacağımız oyunun PlayStation dört amaciyla de geleceğinin altını çizelim. Oyun süresince çöplerden tek araya toplanan malzemelerle İhtiyaç duyulan aletler yapılacak.

Resident Evil 8: Village

Resident Evil serisinin nihayet vakitlerde remake oyunlara odaklandığını biliyoruz. Ancak, Resident Evil 8: Village ile tertemiz tek asama başlıyor. çok puanlı Resident Evil 4’ün seviyesine çıkacağı olasılık edilen oyunda kurtadam benzeyen canavarlar da var.

Demon’s Souls

PlayStation üç ile karşımıza çıkan oyun PlayStation 5 ile birlikte art döndü. Japan Studio ve Bluepoint Games tarafından sıfırdan geliştirilen oyun, özellikle DualSense’in kabiliyetleri ile oyuncuyu dahada da dahil kismina alacak.

Etkinlikte yayınlanan fragman da şimdiden bizi nelerin beklediğini gösterir nitelikte.

Grand Theft Auto 5 ve Grand Theft Auto Online PS5

Hakkıda devamlı iddiaların çıktığı GTA 6‘nın yanında bildiğimiz tek şey var ki GTA 5 de PS5’e gelecek. Oyunun PS5 sürümü 2021’de sunulacak. doğal başka istikametten GTA 6 ile alakalı meraklı bekleyiş de sürüyor.

Ancak, Rockstar Games tarafından bu mevzu hakkinda yapılmış resmi İzah da yok. Tahminler oyun amaciyla üç sene dahada bekleyeceğimiz yönünde.

Project Athia

Project Athia da PlayStation 5 oyunları arasında yer aldı. Hem de etkinlikte oyunun Yalnızca PS5 amaciyla tasarlandığı da açıklandı. Final Fantasy serisinin arkasındaki isimler bu sefer de yaratıklar ve dev ejderhalarla dolu tek aksiyon serüveni hazırlamış benzeri duruyor.

Final Fantasy oyunlarında gördüğümüz sihirbazlık detayları da bu açık hayat oyununda karşımıza çıkacak.

Solar Ash

Solar Ash ile alakalı bildiğimiz tek şey, oyuncuların Ultravoid ismi verilen feza yarıklarından kaçarak yasamda kalmaya çalışacak olmaları. Oyundan beklenti ise canli ve üst düzey tek aksiyon.

Ratchet & Clank: Rift Apart

Yeni Ratchet & Clank oyunu var olan Rift Apart’ta aslında gözümüzün önünde tek Pixar filmi canlanıyor. Renkleriyle dikkat çeken oyun, PS5’in tertemiz SSD depolama sisteminin de en iyi örneklerinden biri. Hapless çiftinin bilimkurgu dolu dünyasını keşfetmeye hazır mısınız?

Sackboy: A Big Adventure

PlayStation 5’in oyun odaklı tanıtım etkinliğinde LittleBigPlanet 4’ü görmedik. Ancak, onun spin-off oyunu Sackboy: A Big Adventure karşımıza çıktı. LBP’den sevilen kahramanın boy gösterdiği oyun 3D platform oyunu olarak karşımıza çıkıyor.

Fragman nihayetinde alana çıkan ayrıntıya göre, oyun dört oyunculu şeklinde oynanabiliyor.

NBA 2K21

Serinin en tertemiz oyunu elbette Sony’nin en tertemiz konsoluna da geliyor. Şu an için tanıtım videoları çok fazla bilgi vermese de NBA severlerin heyecanı dorukta diyebiliriz.

Bu sene oyunda şampiyonluk şansı var olan her takımın dahil edileceği 22 takımlı play-off sistemi de olacak. Takvim tek şehirde oynanacak maçlarla, yaz aylarında tamamlanacak.

Destruction AllStars

Çok oyunculu aksiyon oyunları arasında yerini alan Destruction AllStars, aslında Rocket League’i andırıyor. Oyunda oyuncular rakiplerini oyun dışı bırakmak amaciyla rekabet ediyor.

Fragmandan da gördüğümüz kadarıyla etkin devinim eden tek ugras oyuncuları bekliyor diyebiliriz.

Deathloop

Deathloop’un E3 2019’da karşımıza çıkmasan bu yana uzunca tek vakit geçti. Şimdi ise PlayStation 5 oyunu olarak karşımıza çıktı. Colt karakterinin canlandırıldığı oyunda, birinci kişi serüveni oyuncuları bekliyor.

İki suikastçinin Blackreef adasındaki mücadelesini gördüğümüz sürükleyici oyunda, adanın dört tek yanındaki amaçlari avlamak gerekiyor.

Stray

Robotları sever misiniz? Neon ışıklarını sever misiniz? Kedileri sever misiniz? Eğer, bunların hepsinin yanıtı evet ise Stray sizin amaciyla ideal tek oyun olabilir. İnsanların yerinin robotlarla değiştirildiği fütüristik oyunun fragmanında çok fazla ayrinti göremedik.

Oyunda net ne yapılması gerektiği de fragmandan anlaşılmıyor.

Goodbye Volcano High

Sony’nin oyun odaklı etkinliğinde sergilenen oyunların çoğu harp ve görsel şölene odaklanmış oyunlardan oluşuyordu. Ancak, Goodbye Volcano High bunun için belli tek süre değişik tek nazar açısı getirdi. toy dinazorları gördüğümüz fragmanda belli tek süre Life is Strange havası aldığımızı söyleyebiliriz.

Returnal

Uzay maceralarını seven tek oyuncuysanız Returnal ile keyifli vakit geçirebilirsiniz. DualSense’in uyarlanabilir tetikçileri de bu oyundan alınan keyfi artıracak benzeri duruyor.

Yabancı tek gezegende mahsur kalma üstüne kuru var olan oyunun fragmanı da bizleri neler beklediğini gösterir cinsten.

Bugsnax

Grafikleri Octodad’e benzeyen oyunda, meyve ve sosis benzeri yiyecekleri yiyen canavarlar görüyoruz. Eğlenceli benzeri görünen oyun ile keyifli vakit geçirmek mümkün. Snaktooth Adası’nda geçen oyun da tekrar canli DualSense’in etkilerini göreceğiz.

Hafif ve eğlenceli oyun, 2020 yılının sonlarında çıkacak.

Hitman 3

PS5 oyun etkinliğinde Hitman 3’ün ocakta 2021’de PlayStation 5 amaciyla geleceği açıklandı. Oyun, Suikast  Dünyası’nın hikayesini tamamlayacak. Tanıtım fragmanında Ajan 47’yi görmek dahi oyun severleri heyecanlandırmaya yetti.

Ghostwire: Tokyo

Oyunda, Tokyo şehrinin yüzde 99’unun paranormal tek olay hasebiyle boşaltındığını görüyoruz. perişan niyetleri ruhlar ise hemide kendisinin ayni vakitte da yasamda kalanları vahşileştirmeye başlamış bile. Siz ise bu olay esnasında kendisinin süper güçlerini geliştiren ve yasamda kalanlardan biri oluyorsunuz.

Tabii ki bütün şehri yeteneklerinizi kullanarak perişan güçlere karşı müdafaa sorumluluğu sizde olacak.

Jett: The Far Shore

Yeni oyun, oyunculara tek umman gezegenini keşfettirecek. Yıldızlararası tek aktarımın kaynağını keşfetmek amaciyla hatri sayilir büyüklükte tek gemiden inen Jett, Mei’yi takip edecek.

Bu oyunun en mühim kozlarından birinin de sesler olduğunu söyleyebiliriz. Müziklerin arkasında mühim isimler yer alıyor. Ayrı olarak DualSense desteğinin de kendini göstereceği tek oyun bizleri bekliyor.

Kena: Bridge of the Spirits

Etkileyici tek hikayeye dayalı var olan Kena: Bridge of the Spirits, temelde tek macera oyunu. Oyun, elbette PlayStation 5’in tertemiz kuşak gelişmiş özelliklerinden net yararlanmayı vaat ediyor. bu sebeple 3D sesin ve DualSense’in işlevselliğini net tek şekilde göreceğiz.

Oyun temelde tek ekip arama ve büyütme üstüne kurulu.

Little Devil Inside

Little Devil Inside, sevimli tek RPG oyunu. Ancak, oyun ile alakalı bundan dahada fazlasını şimdilik bilmiyoruz. Fragmanın tek bölümü ortalıkta kaçışan büyüklü küçüklü canavarları ve ihtiyar tek amcayı gösteriyor.

Oyunun çıkış tarihi ile alakalı de şimdilik tek bilgi yok. o nedenle PS5’e ne vakit geleceğini söyleyemeyiz.

Astro’s Playroom

Bu satın alma gerektirmeyecek bi PlayStation 5 oyunu olacak ve konsolla ön yüklü olarak gelecek. Ps4’teki ‘Playroom VR’ oyunundan Astro, 2020’nin sonlarında art dönüyor. Ancak, bu platform oyunu VR yeniliğinden ne yazık ki yoksun kalacak.

oyunPlaystation 5PlayStation 5 özellikleriPlayStation 5 oyunlarıps5ps5 oyunlarısony

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir