Yurt dışına çıkışta istenen testin fiyatı belli oldu!

  • admin
  • 1 year ago
  • 0

Corona virüsü ile mücadele sürecinde dünya genelinde yeni normal hayata dönüş başlamış olsa da, son günlerde vaka sayılarının tekrar artmaya başlaması nedeniyle önlemler artılıyor. Bu kapsamda yurt dışı uçuşlarında gideceğiniz ülke talep ediyorsa PCR testi yaptırmanız gerekiyor. Testi yaptırmak için uçak bileti veya varsa görev kağıdı ile Sağlık Bakanlığı’nın yetkilendirdiği laboratuvarlara başvuru yapmanız gerekiyor. Tabi, PCR testi ücreti oldukça merak ediliyordu.

PCR testi ücreti belli oldu! PCR testi gerekli belgeler

Sağlık Bakanlığı – Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından paylaşılan bilgilere göre PCR testi 110 lira karşılığında yapılacak. Görevli olarak yurt dışına çıkacak kamu görevlilerinden herhangi bir ücret talep edilmeyecek.

PCR testi için yetkili Laboratuvar listesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. PCR testi için yapılan ödemeler tek bir noktada, Halk Bankası Ankara Kurumsal Şubesi’nde açılan hesapta toplanacak. Ödeme sonrasında yetkili laborutavara başvurarak teste dahil olabiliyorsunuz.

PCR testi için istenen belgeler

1. Varsa görev belgesi ve dilekçesi ( ücret alınmaz, dekont istenmez)

2. Yurt dışı uçak bileti

3. Halk Bankası Ankara Kurumsal Şubesi’ndeki TR70 0001 2009 4520 0005 0000 41 IBAN numaralı hesaba 110 TL yatırıldığına dair dekont

corona virüspcrpcr test ücretipcr testisağlık bakanlığı

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir