ZTE Axon 20 5G Extreme Edition duyuruldu!

  • 10 Months ago
  • 0

Her geçen gün yeni akıllı telefonlar tanıtılıyor ve farklı modeller kullanıcılarla buluşuyor. ZTE’nin yeni Axon 20 5G modelinin yeni versiyonu karşımıza çıktı. ZTE Axon 20 5G Extreme Edition adıyla karşımıza çıkan telefon aynı zamanda turuncu renge sahip.

Çin merkezli bir diğer telefon üreticisi olan Axon, yeni 5G Extreme Edition hakkında başka herhangi bir ayrıntı açıklamadı ve onu normal modelden ayıran şeyin ne olduğu henüz belli değil ancak telefon genel anlamda Huawei giriş/orta segmentteki telefonları ve Xiaomi’nin bazı telefonlarına benzerliği ile dikkat çekiyor.

ZTE Axon 20 5G Extreme Edition

O zaman Extreme Edition olmayan sürümünde telefonun özelliklerine bir bakalım. Axon 20 5G modelinin ön tarafında karşımıza OLED, 6.92 inç ekran boyutuu ve 90 Hz ekran yenileme hızına sahip FullHD ekran çıkıyor. Ekran altı bir kamerası bulunan telefonun ön kısmında bir delik veya kamera da yer almıyor. Bu telefonun önemli bir ayırıcı özelliği olarak kayıtlara geçiyor.

ZTE Axon 20 5G Extreme Edition

Hatta telefon bu ekran altı ön kameraya sahip ilk telefon olarak biliniyor. Ekranın altında konumlandırılan ön kamera 32 Megapiksel ve arka tarafta da bizleri dörtlü bir kamera kurulumu karşılıyor. Ana kamera 64 Megapiksel, 8 Megapiksel ultra geniş, 2 Megapiksel makro ve yine 2 Megapiksel derinlik sensörü telefona yer alıyor.

ZTE Axon 20 5G Extreme Edition-00

Telefonun batarya tarafında 4.220 mAh karşımıza çıkıyor ve USB-C ile birlikte 30W şarj olabiliyor. İşlemci tarafında ise Snapdragon 765G bulunuyordu. 8 GB RAM/128 GB depolama ile çıkan normal sürümü, telefonu iyi bir yerde konumlandırılmasını sağlıyordu ancak telefonun özel sürümünün bu özelliklere ek hangi özelliklerle geleceği hakkında bir açıklama henüz yapılmadı.

akıllı telefonakıllı telefonlarZTEZTE Axon 20ZTE Axon 20 5G Extreme Edition

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir